Všichni jsme se jednou setkali při našem brouzdání po internetu, že se nám opravdu líbil obsah nějaké stránky, doopravdy to mělo hlavu, patu, zkrátka to něco rozumného. Ale ta stránka vypadala naprosto otřesně, křiklavé barvy, spousta vykřičníků, no… prostě to bylo šeredné dílo nějakého pomateného vynálezce, který se ze sestavování nemrtvého monstra dal na web design a nebo má prostě tak pokřivený cit, že vlastně ani nevidí, že je to špatně.
ceník v tabletu
 
PROČ JE TEDY DESIGN DŮLEŽITÝ?
 

A)     Upoutá

Samozřejmě, že požadujeme hluboké myšlenky a závratné objevy na konci strastiplného dne, kdy si chceme tak maximálně zahrát vláček, tu starou hru, kterou jsme všichni hráli, ale pokud nás stránka dokáže uvábit na svůj vzhled, tak stejně, jako když pánové jdou za deštivého počasí po ulici a uvidí pěknou slečnu, hned se člověku lépe jde (čte), i pokud ho zrovna nějaké auto trošku ocáklo. Vzhled je to, co hýbe světem. Vybíráme si ovoce na základě toho, jak pěkně vypadá, stejně tak si i vybíráme weby, které se nám libí, které rozvíjejí některou část našeho citu pro krásu, pokaždé když tam přijdeme. Pěkně udělané stránky, to je klíč úspěchu každého marketéra či zkrátka kohokoliv, kdo chce prezentovat svůj obsah, svou myšlenku, široké veřejnosti. Na pracovní pohovor byste přeci také nešli v teplácích a politém tričku, ale pěkně se upravíte, někteří se dokonce i učešou. Všechno je to o prvním dojmu a následně o pocitu, který máte, když navštívíte nějakou stránku.
 

B)      Zpříjemní

Už jste někdy jedli nějaké opravdu výborné jídlo, například koláč od vaší maminky, když vám zrovna někdo popisoval, jak zvrací? Přesně něco takového prožívá člověk, co má v sobě alespoň kousek citu. Musím teď upozornit i na jednu skutečnost a to, že některým webům odpovídá škaredý design s hloubkou myšlenek na něm prezentovaných, AVŠAK je třeba uštědřit ránu všem těm lidem, kteří sice dělají věc krásnou a dobročinnou, kteří se opravdu snaží změnit svět, ale jejich webové stránky jsou zkrátka jako povídání si o zvracení během oběda. Někdy se prostě design vyplatí.
 
 nová karta
A jak to máte vy? Také jste někdy narazili na stránku, kde to zkrátka nebylo to pravé pro oko? Pokud ne, doporučím některé webové stránky neziskovek, většinou je omlouvá pouze dobročinný účel činnosti a jistá roztomilost, avšak na rozdíl od nich si ty webové stránky mohou spravit. Takový zkažený oběd už vám nikdo nespraví.