Takže braní anabolických steroidů je v podstatě činností,která se stala u silových sportovců celkem běžnou. To ale samozřejmě neznamená, že bezpečnou. S následky se potýká mnoho a stále mladších siláků.
 
Co se může stát:
–       selhání jater a ledvin
–       zvětšení srdce
–       hypertenze
–       infarkt
–       zmenšení varlat a množství spermií
 čínka a tablety
Bylo zjištěno, že čtvrtina vzpěračů užívajících anabolické steroidy má příznaky tvorby plaku v arteriích – arterosklerózy. Zkrátka se jim lidově řečeno „ucpávají trubky“, tedy cévy. A to je hodně špatné zjištění! Když se taková část nánosu utrhne, doputuje do srdce a zablokuje ho. No a máme tu obávaný infarkt, což by u mladých lidí bylo za normálních podmínek celkem vzácné.
 
Pak tu máme problematiku cholesterolu. Ti, co „brali“, měli nižší hladinu toho „hodného“ (HDL). Ten je pro náš organismus dosti důležitý. Podílí se značně na odstraňování toho „zlého“ (LDL) z těla. A tak zabraňuje jeho usazování a ohrožování srdce. Anabolické steroidy zřejmě dle lékařů nastartují v našich játrech „výrobu“ jistého enzymu, který, zvyšuje LDL a snižuje HDL. A cévy a srdce jsou v ohrožení!
 
Aby toho zla nebylo málo výzkumníci dospěli ke zjištění, že řada výše popsaných srdečních onemocnění je zřejmě nevratná.
 
Samozřejmě je na vás, zda se z těchto řádek trochu poučíte nebo to hodíte za hlavu. A řeknete si něco o tom, že riziko tu sice je, ale vám se jistě vyhne. Že se vás to netýká. Že vám to za tu rychle získanou „korbu“ stojí. Pokud ovšem nastartujete alespoň tu trochu pudu sebezáchovy, co vám ještě zbyla, řekněte o vašem zobání alespoň jednomu člověku – vašemu lékaři. Je to dost důležité!
 kulturista se sluchátky
Pokud toto riziko podstupujete domnívajíce se, že budete mít větší úspěch u žen, mějte na mysli i toto – ženy nejsou muži – mají ten výběr partnera nastaven trochu odlišně. A vzhled je pro ně v tomto směru zkrátka možná důležitý, nikoli však nejpodstatnější. Vidět je to na mnoha případech, že?