Slyším snad, že deskové hry jsou tak akorát na to, aby je hráli dospělí s dětmi? Tak to jste na omylu!
Řekla bych, že hraní stolních her dneska frčí. Starší se možná ušklíbnou, že u stolu hrají maximálně Mariáš, nebo Canastu, ale takové Dostihy a sázky, nebo Monopoly také mají co do sebe.
Hrají se dlouho a musí se u nich strategicky přemýšlet.
rodinné hry
Když se podíváme na Dostihy a sázky, zjistíme, že jde o zábavu pro celou rodinu. Nejprve pořídíme verzi junior, abychom děti seznámili se světem peněz a jejich počítáním. Později nás bude bavit verze určená pro starší děti a dospělé.
Chcete si pozvat návštěvu a nechcete jen sedět u otevřené láhve a plkat? Zahrajte si spolu! Uvidíte, že váš nápad bude oceněn.
Hra je odvozená od hry Monopoly. Ale ty se také můžou skrývat ve vaší skříni.
Herní čas se pohybuje kolem 180 minut.
Verzí této hry je více. Například Vládce Tokia, Monopoly nové CZ, Monopoly junior.
Když budete hrát Activity, budete se bavit pantomimou, kresbou, nebo opisováním jinými slovy. I této hry je více verzí. Originál, speciál, sport.
Pokud ale tu původní znáte tak říkajíc nazpaměť, pořiďte si Activity speciál. Ta je obohacena předvádění zvukem.
šachy a domino
Jestli máte v úmyslu hrát v noci, doporučuji hru Mysterium. Spáchaný zločin musí vyřešit skupina paranormálních vyšetřovatelů.
Máte rádi alchymii? Je tu hra právě pro vás! Alchimisté  je hra plná strategie, dedukce a vyhodnocování rizik.  Úlohy jsou generovány tabletem. Ale není to nutné, lze hrát i bez něj. Provádějte pokusy a své výrobky můžete náležitě zpeněžit.
Raději dáváte najevo, jaký máte přehled a znalosti? Pak je tu hra A-Z kvíz.Jistě ji znáte z televize a teď si ji můžete zahrát v klidu domova.
Jak asi znáte svou vlast? To můžete zjistit při hřeČesko. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů. A to: historie, příroda, kultura, věda, geografie, technika, sport a různé.
Carcassonne. Jestli jste se ponořili do hraní této deskovky, je jen na vás, kolik dalších rozšíření si pořídíte. Ale myslím, že jak jednou začnete, budete chtít další a další.
Ale ani s historickou hrou 7 divů světa neprohloupíte. Hráči se snaží v průběhu tří věků postavit co nejvíce nejcennějších budov a také svůj div světa. Stavba dalších budov a obchodování se sousedy přináší příjemnou zábavu.
Jestli jste se ale sešli jen dva, i tady mám nápad na hru. Dominion je hra, kde obchodujete. I tato hra má spoustu rozšíření.
Jste na klasiku? Tak možná dojde i na „člobrdíka“, šachy, Kris kros, domino, nebo Maršál a špion.
Nepřesvědčila jsem vás? Tak si zahrajte Černého Petra, Prší, již zmiňovanou Canastu  nebo Dámu.  
Je jen na vás, která hra je pro ta top, ale fakt je dobré zkusit i něco nového.