Určitě každý z nás někdy koupil nějakou věc v akci za lákavou cenu. Měli jste radost ze svého úlovku, ale upřímně jak dlouho Vám vydržela? Ano, někdy se zadaří a nové triko či sedací souprava nám prokážou opravdu velkou službu, ale ve většině případů je to bohužel naopak. Ať už jde o koupi potravin či oblečení, lidé většinou slyší na nízké ceny, ale to se nemusí vždy vyplatit. Mnohdy se stává, že jsou zpětně s výrobky nespokojeni a reklamují je nebo podávají stížnosti. Za velmi nízké ceny však není možné požadovat vysokou kvalitu výrobků. Jak si tedy vybrat zboží, abychom byly opravdu spokojeni?
žena s nákupem
V obchodě sledujte i spodní regály

Většina obchodníků ať už v potravinách nebo v obchodě s textilem, vystavuje zboží v akcích do úrovně očí potencionálního zákazníka. Účel je samozřejmě jasný – koupit výrobek. Mnohdy si však nevšimneme, že o regál níže najdeme podobné zboží bez akce za ještě lepší cenu v dobré kvalitě. Uvidíte, jak vás to překvapí.
Jak poznat kvalitní výrobky

Kvalitnípotraviny poznáte určitě podle složení na obalu a trvanlivosti výrobku. Nenechte se nalákat barevnými postavičkami na obalu, čtěte vždy tabulky na zadní straně. Oblečení v dobré kvalitě poznáte složením, vždy sledujte cedulku na oděvu všitou zevnitř oděvu. Pokud výrobce používá umělé tkaniny např. polyester místo přírodních materiálů, vždy zvažte koupi takového výrobku. Jednak se v něm můžete více potit a nebude ani příliš příjemný na omak.
rodina a nákupní centrum
Testování výrobků

Abyste byly spokojeni s kvalitou výrobků zkuste sledovat také různé testy např. d-Test nebo zjistěte, kde se zboží vyrábí a v jakých podmínkách. d-Test varuje před některými nebezpečnými výrobky nebo alespoň informuje nakupující o vhodném či nevhodném složení výrobků. Jednoduše vyberte si to, s čím budete spokojeni.