Žít zdravě a dožít se ve spokojenosti vysokého věku by chtěl asi každý. Podstatné však je také podniknout patřičné kroky, které k tomu vedou. Znamená to zajímat se o poznatky ze zdravé výživy, sportu, ale i o podporu duševní činnosti spojené s odpočinkem, relaxací, uvolněním, meditací a dostatečným spánkem. To vše lze souhrnně nazvat zdravým životním stylem.
V tomto duchu se také pořádají různé dovolenkové pobyty zaměřené zpravidla jednorázově na jeden z aspektů. Jsou to různé workshopy specializované na meditaci, aerobik, jógu, zdravé vaření atp.
maďarský parlament

Dovolená pro zdraví netradičně

Co takhle spojit několik aspektů v jeden zajímavý celek? Budete cestovat a zároveň odpočívat, podle libosti cvičit, konzumovat vynikající zdravé a chutné pokrmy, nebudete na jednom místě, budete se báječně bavit, seznámíte se s dalšími lidmi, a to vše netradičním způsobem.
Vyzkoušejte plavbu po Dunaji specifikovanou jako tzv. Vitality Boat. Již samotný název napovídá, že půjde o podporu zdravého životního stylu zaměřeného na všechny stránky lidské osobnosti. Načerpáte nové informace o některých potravinách a jídlech, budete provádět tělesná cvičení pod vedením lektorů a v průběhu plavby navštívíte významné památky třech zemí, jimiž evropský veletok protéká – Slovenska, Rakouska a Maďarska.
řezenská katedrála
Již samotná představa podobného podniku je nesmírně lákavá, neboť okolní krajina a plavba lodí je sama o sobě vzrušující. Vyplouvá se z rakouského Pasova, plavba pokračuje do Vídně a dále do Bratislavy, celá akce končí po šesti dnech v Budapešti. Součástí dovolené je pochopitelně plné menu sestavené ze snídaní, obědů, večeří a nočního občerstvení.
Na palubě je přítomno několik profesionálů v oboru fyzioterapie, kosmetiky a gastronomie, budete absolvovat odborné kurzy zaměřené na masáže, relaxaci, péči o pleť a přípravu zdravých a výživných pokrmů.