V první řadě je třeba si zvolit vhodný materiál, který bude vyhovovat pro danou místnost. Dalším důležitým krokem je barva, která přece jenom udá tón celé místnosti nebo rovnou bytové jednotce. A při nákupu se rozhodně nesmí zapomenout na správné zakončení, aby se vytvořil jednolitý celek. Ten přirozeně vytvoří estetický, ale rovněž praktický dojem. Výrobce nabízí skutečně pestrou nabídku, kdy si zákazník může vybrat různé podlahové lišty, zakončení a další potřebné komponenty v odpovídající délce a přirozeně i barevném odstínu. Rovněž si lze vybrat materiál nebo i další benefity, které přináší nová technologie.

Dilatační profil Küberit 316 pro krytiny do 2mm ( šroubovací )25

Na co se soustředit při výběru:

  1. Podlahová lišta může plnit různé funkce a je třeba zvážit, co zrovna bude pro danou místnost podstatné.

– pouze vzhled
– ochrana podlahy a zdi, v tomto případě poslouží skvěle i soklová lišta
– potřeba skrýt různé kabely
– doplnit přechodovým profilem a podobně

  1. Kam přijdou umístit, což je skutečně rozhodující a lze si tak vybrat různé materiály. Některé se dají velmi jednoduše ohýbat a svojí pružností se skutečně dají instalovat na různá místa. Schodové hrany budou rozhodně potřebovat jiné provedení než podlahové lišty, a přitom mohou tvořit příjemný celek.
  2. Způsob upevnění je rovněž rozdílný
  3. Podlahové lišty, schodové hrany nebo soklové lišty lze snadno přilepit.
  4. Také lze zvolit možnost je přišroubovat, což se může jevit spolehlivější či pevnější, nicméně je třeba počítat s poškození zdí za lištou. To sice nebude vidět, ale nějakým způsobem se lišty musí připevnit.
  5. Estetický dojem je skutečně dalším přínosem pro podlahu a její vzhled. Navíc díky spojovacím a dokončovacím komponentům, včetně propojení rohových míst, dochází k jedné souvislé linii. Pro kobercové položení se jako nejvhodnější jeví soklová lišta, která se dá opětovně pořídit v různém provedení a barvě.

Schodový profil pro krytiny do 15,5 mm Küberit 813
Jak je vidět, tak podlahové lišty mají mnoho kladných bonusů, proč si je pořídit do domácností, případně proč olemovat hrany schodů a podobně. Není to nijak náročná investice a i v tomto případě pozvedne úroveň bydlení.