Zdravotnická zařízení nejsou přirozeně jediným místem, na které se kladou vysoké nároky na proudění čistého vzduchu. Čisté prostory jsou v podstatě místnosti, kde je třeba zřídit všechno potřebné pro instalaci řízeného čistého vzduchu. Jsou zde skutečně kladeny vysoké nároky na prašnost, teplotu, vlhkost a rovněž mikrobiální čistotu. To vše se dotýká různých odvětví, do kterých dále spadá automobilový, chemický, potravinářský, kosmetický, farmaceutický, elektrotechnický průmysl a mnohá další odvětví. Zde je třeba vytvořit nejen vhodné prostředí, ale dále i provádět neustálou údržbu, měření, validaci a to skutečně mohou provádět pouze certifikované společnosti. Všechno se totiž musí dodržovat podle velmi přísných norem, které stanovila EU.

SZ-2000

Skvělí pomocníci na pracovišti

Společnost, která provádí kontrolu čistoty vzduchu, má rovněž bohaté zkušenosti s výrobou laminárních boxů. Podle potřeby dodá na pracoviště laminární boxy, které budou mít odpovídající parametry a rozhodně se dá na ně spolehnout. Každý box nemusí mít úplně stejné vlastnosti, ale i ta nejzákladnější verze s vertikálním prouděním vzduchu, je standardně naprogramovaná přesně na míru klientů.

  • Laminární boxy jsou vybaveny velmi výkonným ventilátorem s plynulou regulací otáček. To umožňuje udržovat stálou rychlost proudění vzduchu.
  • Pracovní deska je z korozivzdorné oceli.
  • Nechybí kvalitní osvětlení boxu a to jak z boku, tak přímo čelně.
  • V prostoru se nachází elektrická zásuvka.
  • A není třeba se obávat zvýšeného elektrického napětí, bezpečnost je jištěna proudovým chráničem.
  • Přirozeně lze laminární boxy doplnit dalšími zásuvkami, světlem, ale i například výběrem speciálních přístrojů, podle odvětví, pro které jsou vyrobeny.

thumb_biohazard1
Výhodou je, že výrobce v podstatě dodá produkt, ale rovněž jej instaluje a zaškolí personál. Nechybí ani řádný servis a záruka. Přirozeně boxy se liší jak velikostí, tak svým provedením, přesto vynikají naprostou spolehlivostí.