Myslíte si, že vám nejvíce sluší letní opálení, nebo patříte mezi ženy, které si myslí, že opálení je znak nižších vrstev společnosti, zatímco dáma by měla zůstat bílá jako stěna?

Byli jste někdy v soláriu? Chodíte tam pravidelně? Jste obeznámeni s riziky, které to může přinést, nebo věříte všem těm kolujícím řečem o tom, jak je solárium škodlivé?

Nemusíte hned věřit každé pomluvě, ovšem rozhodně byste měli vědět, jaká je zdravá míra opalování umělým UV světlem, že nějaká rizika zde přece jenom jsou, protože všeho moc škodí, ale že každá pleť je vhodná pro opalování pod UV zářením solária.

–          Kdy se vydat do solária?
Kdykoliv máte pocit, že byste mohli mít o odstín až tři tmavší pokožku. Ať  už je to v zimě a vy se chystáte na exotickou dovolenou, nebo se vám líbí, když můžete používat tmavší make-up, protože na tmavší pleti j méně viditelné akné, začervenání pleti, ale také třeba větší póry a černé tečky. Také se můžete vydat do solária před tím, než pojedete na dovolenou, abyste na pláži nevypadala jako treska.

–          Příznivý vliv na psychiku
Obecně platí, že světlo a hlavně to přírodní má pozitivní vliv na psychiku. Ovšem i umělé ultra záření má své výhody. Dokáže pomáhat při odbourávání stresu a také vám vlévá do žil energii a teplo, které pomáhá při boji proti únavě a depresi.

Jak často je bezpečné chodit do solária?
Ideálně pouze v případě, že míříte na exotickou dovolenou, kde budete ukazovat tělo pouze v plavkách – pak je v pořádku si zajít jednou až třikrát na solárium ročně. Jednou až třikrát ročně, to je ovšem asi tak desetkrát méně, než kolik si ženy a dívky vesměs dopřávají.

V čem je návštěva solária dobrá?
Pokud míříte do teplých krajin, připravíte tělo na extrémní přísun tepla, světla a také jiného záření, které není zdravé. Proto můžete předejít spáleninám, úžehu a úpalu.