Internet je tu s námi už bezmála třicet let. Za tu dobu se stalnedílnou součástí našich životů v zaměstnání, používáme ho také ke svojí zábavěa relaxaci. Již si bez něho neumíme své domácnosti představit. V mnohých byzavládla nuda, protože by lidé najednou nemohli brouzdat na netu a sledovat svéoblíbené stránky, videa nebo filmy. Jak vybrat vhodné připojení k internetu?

internet připojení

Internet kabelem
Před výběrem internetového připojení budete nejdříve řešit, k čemua kde nejčastěji ho vlastně budete používat. Kdo hodně cestuje a potřebuje býti na svých cestách k internetu připojený, ten si zvolí bezdrátové připojení kinternetu. Není tak stabilní jako pevné, ale jiná možnost neexistuje pro to,abyste byli on-line mimo domov. Pokud se však nejčastěji k internetupřipojujete z domu, pak pro vás bude vhodné připojení pomocí optických kabelů.

HD Internet
V České republice poskytovatelé nabízejí rychlost obvykle v řádechdesítek až stovek megabitů za sekundu. Co se týká poměru cena/rychlost, tak internet kabelem patří k nejvýhodnějšímu připojení. Díky svým vlastnostem slouží optické přípojky taképro telefonování jako VoIP nebo pro přenos televizního vysílání ve vysokékvalitě.

Výhody optických kabelů
Jako hlavní výhoda se nabízí vysoká stabilita a rychlostpřipojení. Velmi často je ovšem také technická podpora uživatele, pokud má sesítí problémy. Pro optické kabely platí, že přenosová rychlost je stejně rychláv obou směrech – rychle nejen stahujete, ale také odesíláte. Optický internetmálokdy spadne a většinou v budoucnosti lze navyšovat jeho kapacitu a využívatnové služby, které váš operátor poskytuje.

programování

Měření rychlosti internetu je jednou zmožností, jak zjistit, jestli váš operátor vám poskytuje opravdu tu rychlost,kterou vám slíbil ve smluvních podmínkách.