Internet je tu s námi už bezmála třicet let. Za tu dobu se stalnedílnou součástí našich životů v zaměstnání, používáme ho také ke svojí zábavěa relaxaci. Již si bez něho neumíme své domácnosti představit. V mnohých byzavládla nuda, protože by lidé najednou nemohli brouzdat na netu a sledovat svéoblíbené stránky, videa nebo filmy. Jak vybrat vhodné připojení k internetu?

internet připojení

Internet kabelem
Před výběrem internetového připojení budete nejdříve řešit, k čemua kde nejčastěji ho vlastně budete používat. Kdo hodně cestuje a potřebuje býti na svých cestách k internetu připojený, ten si zvolí bezdrátové připojení kinternetu. Není tak stabilní jako pevné, ale jiná možnost neexistuje pro to,abyste byli on-line mimo domov. Pokud se však nejčastěji k internetupřipojujete z domu, pak pro vás bude vhodné připojení pomocí optických kabelů.

HD Internet
V České republice poskytovatelé nabízejí rychlost obvykle v řádechdesítek až stovek megabitů za sekundu. Co se týká poměru cena/rychlost, tak internet kabelem patří k nejvýhodnějšímu připojení. Díky svým vlastnostem slouží optické přípojky taképro telefonování jako VoIP nebo pro přenos televizního vysílání ve vysokékvalitě.

Výhody optických kabelů
Jako hlavní výhoda se nabízí vysoká stabilita a rychlostpřipojení. Velmi často je ovšem také technická podpora uživatele, pokud má sesítí problémy. Pro optické kabely platí, že přenosová rychlost je stejně rychláv obou směrech – rychle nejen stahujete, ale také odesíláte. Optický internetmálokdy spadne a většinou v budoucnosti lze navyšovat jeho kapacitu a využívatnové služby, které váš operátor poskytuje.

programování

Měření rychlosti internetu je jednou zmožností, jak zjistit, jestli váš operátor vám poskytuje opravdu tu rychlost,kterou vám slíbil ve smluvních podmínkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup