Zdraví máme všichni jen jedno, takže bychom si ho měli všichni vážit a dělat vše proto, aby nám zůstalo a my byli zdraví po celý náš život, protože to je jediný klíč k tomu žít co nejdéle. Být zdravý celý život je však v podstatě nemožné, protože tělo jako takové je vystaveno celý život mnoha patogenům, které na nás působí, i když nechceme, a to hlavně v dětství, když nemáme zas tak silnou imunitu na to, abychom se před tolika patogeny chránili. Je jich tolik, že se hold někdy jeden z nich projeví a jsme nemocní. Máme třeba rýmu, angínu a podobně, zkrátka všechny tyto nemoci způsobené třeba bakteriemi nebo viry.

adrenalin

Tyto nemoci nemohou být zastaveny bez dostatečné imunity, která chrání naše tělo. Děti takovou imunitu nemají až tak silnou jako dospělí, a tak velmi často podlehnou mnoha nemocem, navíc podlehnou nemocem, na které si tělo pak vytvoří protilátky a nemoc se v dospělosti neprojeví, jsou to například plané neštovice. Ty jednou máte v dětství a pak už je nedostanete, nebo se u vás ani virus neprojeví. Zdraví bychom si měli vážit, protože díky němu můžeme normálně fungovat a dělat běžné věci. Všichni víme, že když jsme nemocní, nemůžeme dělat prakticky nic, a to ani práci z domova, protože u ní musíte myslet, a to někdy s nemocí nejde, protože jste tak vysílení, že nezvládnete ani přemýšlet, je to pro vás hodně těžké.

sport

Proto si važte toho, když jste po delší dobu zdraví a raději choďte do práce, než abyste chodili neustále k lékaři s tím, že máte nějakou imaginární nemoc a chcete zůstat doma. Jednou by se vám to totiž mohlo vymstít. Další věcí je i to, že by si lidé měli dávat pozor na své tělo co se týče sportů. Jsou totiž sporty, při kterých je velmi snadné se zranit, jsou to tedy adrenalinové sporty. U nich byste si měli zajistit pojištění adrenalinových sportů, kdyby se vám náhodou něco stalo, což se může stát, je tam většinou velké riziko úrazu. Když se tak zraníte, dostanete z vašeho pojištění nějakou peněžní náhradu. Ta slouží k tomu, že když se zraníte, nemůžete normálně chodit do práce, takže díky pojištění dostanete alespoň nějakou část peněz.