Někteří lidé prožijí na jednom místě celý život, a co obnáší stěhování, si vůbec nedokážou představit. Tento fenomén započal svou dráhu s nástupem průmyslové revoluce a s rozšířením výroby a s nárůstem pracovních míst ve městech a v příměstských aglomeracích.
Dvacáté století tedy není jen stoletím dvou nejstrašnějších válek v historii lidstva, ale také stoletím „stěhovacím“. Do té doby lidé na venkově prakticky neznali tento pojem a ve městech stačilo jen pár osobních věcí, nebo kusů nábytku, aby je odvezla drožka či koňský povoz. S rozvojem automobilového průmyslu se také rozšířily možnosti cestování a migrace za lepší pracovní příležitostí, či změnou prostředí.nůžky, lepicí páska a bublinková fólie.jpg
Srovnávat podmínky ke stěhování bytů nebo rodinných domů s dobou na počátku minulého století je prakticky neproveditelné, dnes máme také mnoho technických vymožeností, které v té době neexistovaly – plastové fólie, hydraulické zvedáky a hevery, rudly, schodolezy a další těžkou techniku. Přestěhování bytu je dnes v mnoha ohledech rychlejším a jednodušším procesem. A jestliže si najmete zkušené profesionály např. stěhování bytů Praha Odnesto.cz nejvíce starostí na svých bedrech pocítíte v souvislosti s administrativními úkony přihlašování pobytu, nikoli při samotném stěhování.klíče v zámku v novém bytě.jpg

Na co byste neměli zapomenout

  • Zajistit parkovací místo nebo plochu pro stěhovací vůz, jehož délka obvykle přesahuje 6 metrů. Zvláště v Praze je vhodné s tím počítat a připravit se na situaci předem.
  • Plánujte s rozvahou – nenechávejte nic na poslední chvíli, zajistěte si včas raději den nebo dva dny dovolené, anebo využijte zákonem stanoveného nároku na neplacené volno. Počítejte také s tím, že největší nápor přichází až po přestěhování věcí – při úklidu a ukládání všech předmětů na svá místa.
  • Zajistěte si včas změnu https://www.celnisprava.cz/cz/dane/spotrebni-dane/aktuality/Stranky/aktualita_17_21487.aspx korespondenční adresy, poštovní poplatky nejsou dnes nejlevnější a neustálé dosílání listin od pojišťoven a orgánů státní správy se vám zbytečně prodraží.
  • Pokud se potřebujete zbavit některých věcí, můžete je nechat odvézt na sběrný dvůr. Tuto proceduru můžete domluvit se stěhovací firmou.
  • Nezapomínejte také na přihlášení k pobytu a vyřízení nového občanského a řidičského průkazu.