Na trhu je mnoho variant krátkodobých nebankovních úvěrů, ale podle čeho je vlastně rozlišovat?

Vědět, která je nejlepší. Zvolit si takovou, která bude stát nejméně peněz. Přesně o tom přemýšlíme, když si vybíráme mezi nebankovními půjčkami napříč celým českým trhem, jenž je i nadále velmi pestrobarevný. Pro začátečníka tak v něm nemusí být snadné se účinně orientovat. Na jaké cifry se podívat, co si zjistit a ověřit, ještě, než si sjednáme půjčku? Pozor, i pokud jde o relativně malou částku, vyplatí se v tomto směru nic nepodcenit.

půjčení peněz

Půjde to opravdu hladce a bez čekání

Dnešní svět půjček je velmi jednoduchý a přehledný, připravte se na rychlou jízdu, se kterou nebudete mít žádné starosti. Pokud si chcete pečlivě spočítat půjčku, měli byste mít na paměti, že neporovnáváte jen jeden z parametrů. Kromě toho, že je důležité RPSN a úroková sazba jako taková, roli hraje i datum splatnosti. Pokud je poměrně velkorysé, můžete si takto zvolit delší lhůtu a mít jistotu, že všechny své závazky splatíte včas, i kdyby nastal nějaký další malý problém s rodinnými financemi. Kolik že si můžete vlastně půjčit a na jak dlouho? Možností je celá řada, pojďme se podívat na konkrétní parametry…

  • 1 až 20 tisíc korun. Nebo také jakoukoliv sumu v tomto rozmezí dělitelnou beze zbytku 500.

  • 1 až 5 týdnů aneb také 5 až 35 kalendářních dnů. Pět variant splatnosti, a to vždy po týdnu.

  • Doplňková služba? Ale jistě, za mírný poplatek můžete splatnost odložit o dalších 5 týdnů.

Bezpečnost osobních dat je u půjček prioritou

Důvěrné údaje nikdo nesděluje právě s radostí, že? Ale u nebankovních půjček si můžete být jisti, že jich nikdo nezneužije – budou pečlivě uložené na serverech, kde k nim nebude mít přístup už nikdo další, nepovolaný. Půjčka na 30 dní vyžaduje jen minimum osobních dat. Které to vlastně jsou? Nezapomeňte, že podle aktuálně platné legislativy je nutné doložit příjem, ale není se čeho obávat. Jde pouze o formalitu, půjčka není zapovězena například těm, kdo nedosáhnou na českou průměrnou mzdu a tak podobně, samotná výše příjmu totiž určitě o ničem zásadním nerozhoduje.

  • Email a telefonický kontakt. Pro urychlení žádosti je to vlastně nezbytné, takže neváhejte.

  • Adresa, jméno, příjmení a další kontaktní údaje. Ty jsou zde zapotřebí k identifikaci žadatele.

  • Potvrzení o příjmu za poslední tři měsíční období, stačí jen výpis z účtu zaslaný elektronicky.

Peníze klidně už během příští čtvrthodiny

Rychlé vyplacení financí na účet obratem po schválení žádosti, to je něco, nač se můžete opravdu plně spolehnout. Žádost vyplníte doslova za pár minut, odeslat ji můžete i během nočních hodin, příjem totiž probíhá nepřetržitě – ostatně i jako celá řada dalších věcí v online prostoru. Samotný formulář je krátký, uvedete do něj jen základní věci a potvrdíte příjem, teoreticky je možné dostat peníze už v příští čtvrthodině. Pokud tedy na platbu spěcháte, není potom nejmenší důvod takové nabídky nevyužít, že?

půjčka peněz

Půjčujte si jen tolik, kolik zvládnete splatit

Zodpovědnost v životě je hodně důležitá. Zejména tedy, pokud jsou ve hře peníze, na to kývne jistě snad úplně každý. Je proto lepší si každý krok pořádně rozmyslet, jde sice o relativně malou sumu, ale právě dlouhodobé nesplácení malých dluhů znamená do budoucna velké problémy. Dluhová past je něco, do čeho by nikdo nechtěl spadnout – je proto třeba jednat vždy tak, abyste věděli, že splátkový kalendář nebude činit potíže. V opačném případě je lepší půjčku ještě jednou přehodnotit, a to s ohledem na dlouhodobý rodinný rozpočet. Je opravdu nutné se zadlužit? Nejsou tu ještě jiné cesty, kterými by bylo možné situaci efektivně vyřešit?