Procestovat s dodávkou půl Evropy je snem mnohých z nás, ovšem ne každému se takový záměr podaří realizovat. Nemáme k tomu buď dostatek času, nebo technických prostředků, či financí. Tento sen si však můžeme splnit alespoň zčásti, aniž bychom museli shánět bazarovou ojetinu a upravovat ji na obytný vůz se vším potřebným komfortem.

řeka na Šumavě

Co obnáší vypůjčení dodávky

Vůz typu dodávky z půjčovny dodávek Praha o hmotnosti do 3500 kg si lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu, případně i s přívěsem. Máte tak možnost vycestovat s přáteli ve větším počtu a rozpočítat výdaje na pronájem vozu, čímž se dostanete do zajímavých čísel. A spokojíte-li se s komfortem pobytu v kempech, případně s pronajatou horskou chalupou, pak si můžete užít jeden z nejlevnějších způsobů trávení dovolené v Česku nebo v zahraničí.

jihočeská krajina

Střídejte se v řízení – být zrovna tam, kde chcete být, a trávit svůj volný čas po svém, je ve skupině lidí vždy otázkou vzájemné dohody. Dokážete-li se na programu shodnout, jste ve značné výhodě. To samé platí o řízení vozidla, nemělo by připadnout na vrub pouze jednomu z vás, dotyčný bude unavený a stěží si užije jízdu tak, jako vy ostatní. Střídání v řízení má i své další výhody – snižuje se pravděpodobnost mikrospánku za volantem, dopravní nehody, a také ponorkové nemoci. Nezapomínejte ovšem i tak na časté přestávky v jízdě, budete alespoň více času trávit na čerstvém vzduchu mimo vozidlo.

Kam se vydat – zapomeňte na velkoměsta a výlety s cílem nakupovat v obchodních centrech suvenýry z cest, vydejte se raději do přírody. Přírodní krásy nabíjí mnohem více energií, můžete je spojit s koupáním, opalováním, pěší turistikou směřovanou na horské masivy, s cykloturistikou. A bude-li problém vycestovat do zahraničí, např. kvůli Covid-19, vězte, že naše země má svá skrytá zákoutí, která nám může závidět celý svět. Stačí zalistovat v nějakém průvodci a inspirovat se fotografiemi míst, která uchvátila mnoho lidí před vámi.