Mnoho žadatelů o úvěr odejde z banky s nepořízenou. Anebo je jim doporučeno, aby si zažádali až za nějaký čas. Proč tomu tak je? Většinou z důvodu záznamu v registru dlužníků. Je to velice nepříjemná situace. A to zejména proto, že je v tu chvíli neřešitelná.

Obrázek3

  • Banka totiž považuje klienta se zmíněným záznamem za nebonitního.
  • A to i přesto, že mohou být vaše příjmy dostatečně vysoké a záznam už je staršího data.

Pokud se rozhodnete pro půjčku, pak je pro vás většinou několika měsíční čekání naprosto nepřípustné. Řešení je ale jednoduché a doslova na dosah ruky. Stačí změnit instituci a kontaktovat některého nebankovního poskytovatele. Nabídka je v tomto ohledu skutečně velká a většina z nich nepovažuje záznamy v registrech za nepřekonatelný problém.
Půjčky bez registru ihned
Půjčky, které se poskytují bez toho, že by musely být kontrolovány registry, jsou většinou krátkodobého charakteru. Což také znamená, že nezískáte závratně vysokou částku. Většina klientů ale má v úmyslu tímto způsobem řešit nějakou krizovou životní situaci, a tak jim poskytnutá částka bohatě postačí.

  • Druhým parametrem, který hraje v rozhodování pro půjčku u nebankovního poskytovatele důležitou roli, je rychlost a jednoduchost vyřízení.
  • Z tohoto úhlu pohledu jsou velice oblíbené například takzvané SMS půjčky.


Obrázek4

Hypotéka – půjčka bez registru
Není ovšem pravidlem, že úvěry a půjčky bez registru ihned od nebankovních poskytovatelů jsou vždy nízké. Jestliže máte možnost ručit nemovitostí, pak můžete dosáhnout na celkem vysokou částku. Ta se bude pochopitelně odvíjet od hodnoty nabízené nemovitosti. Tyto nebankovní půjčky (hypotéky) spadají do kategorie nebankovních půjček se zajištěním.

  • V některých případech není také problém, aby vám ručila svou nemovitostí třetí osoba.
  • Řešení se tedy najde prakticky vždy a v každé životní situaci.