Možná i vy jste vyrazili do banky pro peníze, a vrátili jste se s velkým zklamáním. To zklamání má název nízká bonita a jednoduše řečeno jde o to, že vám banka peníze nepůjčí kvůli obavám z toho, že je nebudete kvůli svým nízkým příjmům schopni splácet. Ovšem je to opravdu tak zlé? Je váš příjem skutečně tak nízký? Skutečnost může odlišná. Vaše finanční situace možná není růžová, ale dost možná postačuje na rozumnou půjčku. To vše záleží na tom, jaká je vlastně definice dostatečného příjmu pro splácení půjčky.

schváleno

Ať už se se žádostí o půjčku obrátíte kamkoli, tak počítejte s tím, že každý poskytovatel peněz si vaše příjmy prověří. Je to rozumné a správné a takový postup chrání nejen věřitele, ale také dlužníka před tím, aby si neukousnul příliš velké sousto. Nikdo nestojí o to, aby vám půjčené peníze přinesly trápení, a abyste se kvůli nim dostali do problémů. Proto pokud je zjevné, že nebudete schopni splácet, peníze vám nikdo nepůjčí – ani v bance, ani v nebankovní společnosti.
Nicméně mnohdy je to i úplně jinak – i když vám v bance tvrdí, že vaše bonita je nízká, ve skutečnosti to tak být nemusí a vaše příjmy mohou být dostatečné. Vždyť ještě před pár lety poskytovaly banky bez potíží půjčky i lidem, kteří by na ně za dnešních podmínek nedosáhli. Je to dáno především kvůli tomu, že banky využívají ke svým výpočtům odhady a paušální hodnoty místo reálných čísel, které vycházejí ze skutečnosti. A každý klient se nachází v úplně jiné životní situaci.

smlouva

Ke kvalitnímu odhadu vaší finanční situace a vašich skutečných finančních možností je nezbytné posoudit vaši žádost individuálně. A právě takovým přístupem se pyšní nebankovní společnosti – díky tomu, že žádosti všech klientů posuzují individuálně a jsou schopny ušít nabídku na míru vašim potřebám, můžete právě u nebankovních společností získat takovou hypotéku bez doložení příjmu, která vám opravdu přijde vhod.