Město Mikulov patří bezpochyby k místům, které mají co nabídnout. Ten kdo miluje výlety nebo celkově turistiku, si v této oblasti skutečně přijde na své. Je zde mnoho míst, které rozhodně stojí za návštěvu a dojdeme tam samozřejmě i pěšky. Ideální je si zarezervovat nějaké příjemné ubytování Mikulov a okolí rozhodně stojí za to, abychom se tu trochu déle zdrželi. Když budeme mít správné zázemí, tak i dovolená bude plná dalších příjemných zážitků a dojmů z tohoto místa. Místní hotel například nabízí i wellness pobyty, posezení v místní vinárně a ani milovníci piva nepřijdou zkrátka, když zavítají do místního pivovaru. Poté se dá snadno naplánovat výlet na další den.

hrad

Malá procházka na vrch Turold

Moc se nevzdálíme, jen dojdeme na severní okraj Mikulova. Co nás tady čeká? Podívaná, která se jinde skutečně nevidí, alespoň tady u nás v republice. Svoje prostory nám otevře jeskyně, která se nachází v přírodní rezervaci. Uvnitř ní můžeme obdivovat jurské vápencové jeskyně. Krápníky tady sice nenalezneme, ale ta skvělá atmosféra a podívaná na tu krásu rozhodně stojí za to. Výzdoba, která nás uchvátí, má totiž podobný vzhled, jako bychom chodili po dně korálového útesu. Těžko uvěřit, že se nacházíme ve vinařské oblasti.

hotelový pokokj

Kde se tady vzalo tolik krásy?

Chvílemi si skutečně budeme připadat jako v pohádce. Lze se podívat do jeskyně Liščí díra, Jezerní dóm zase pro změnu bude vypadat jako podmořské krápníkové dno, ale skvěle překvapí velká jeskynní síň s jezírkem. Jeho barva uchvátí ihned na první pohled, jelikož bude zářit smaragdově zelenou barvou. Veškeré chodby a jeskyně vznikly díky rozličnému chemickému působení na vápenci. Dalšími reakcemi vznikla tato zkamenělá pěna, která je pro celý jeskynní komplex tak typická a výrazná. V létě je možnost si udělat takzvaný noční okruh a vychutnat si tuto krásu z úplně jiného úhlu a vůbec nebude vadit osvětlení, spíš naopak tomu dodá svým způsobem větší tajemno a kouzlo.