Drahé kovy, především pak zlato, jsou už v našich myslích nezpochybnitelně spjaty s představou bohatství. Každý z nás ví, že kdo má zlato, je boháč, který může vést spokojený život. A čím víc zlata má, tím lépe se mu vede. A u dalších drahých kovů je tomu nejinak, pouze už nemají natolik rozšířenou popularitu.
Ovšem k běžným nákupům se drahé kovy pochopitelně nepoužívají. Bylo by to krajně nepraktické. A proto ten, kdo si chce užívat, musí vlastněné drahé kovy nejprve směnit za peníze, jimiž už se při koupi čehokoliv platit dá.
valoun zlata

A kde v dnešní době takové zlaté slitky a mince prodat? Výkup zlata, potažmo dalších kovů, jako jsou stříbro, platina nebo palladium, vám nabízí třeba firma Zlaté mince Numismatika sídlící ve druhém poschodí Obecního domu v Praze.
Právě zde můžete v současnosti získat velice solidní peníze za své zlaté slitky a mince. Investiční zlato v této formě zde od vás odkoupí i tehdy, jste-li klienty jiných společností, nevyjímaje ani ty z prodejců, kteří už ukončili svoji obchodní činnost, respektive jste-li klienty bank, jež zlato zprostředkovávají, ale výkup samotný už nenabízejí.

Proč prodávat právě nyní? Logicky proto, že jsou ceny zlata na burze vysoké a kurs české měny slabší, z čehož jasně vyplývá, že se takové transakce vyplatí. Právě v současnosti lze získat více finančních prostředků, než jaké byste dostali třeba na začátku letošního roku.

koule ze zlata

Investiční zlaté mince a slitky renomovaných značek, jež byly zakoupeny právě zde, tu vykoupí obratem za cenu, jež je na katalogových listech slitků denně aktualizována, slitky jiných prodejců se tu vykupují za individuálních podmínek. Stačí sem onen svůj poklad (pozor – nikoliv zlaté šperky, zlomkové zlato, zlaté mince nižší ryzosti než 900 tisícin, surové zlato a podobně) po dohodě přinést nebo zaslat jako cenné psaní a po kontrole a fixaci ceny se člověk dočká svého. Tedy peněz, kterých je jak známo k životu zapotřebí a často jich člověk nemá dost.