Červený nos, podrážděné sliznice, neustále smrkáte a pokašláváte, okolo nosu vás štípe, pokožku máte rozškrábanou, rty popraskané a napuchlé a vysušené od neustálého utírání, oči vám slzí od podrážděných sliznic a vy se cítíte stejně příšerně, jako vypadáte.

Ale do práce a do školy přece jenom musíte. Jak se v tyto dny nalíčit, abyste svou pokožku ještě více nezatížili a abyste během první půl hodiny nevypadali jako z hororu? Ano, takový způsob líčení a péče o pokožku existuje, stačí, když si přečtete tento článek.

ZMĚNY TEPLOT MAJÍ VLIV NA VŠECHNO
·         Nehty
·         Vlasy
·         Pokožku
·         Naši psychiku
·         Naši imunitu

Všechno je změnou počasí a hlavně poklesem teplot ohroženo. A i když si to nejhorší odležíte s čajem a peřinou v teple postele, za pár dní musíte zase do práce, ačkoli vás rýma, kašel nebo některé příznaky chřipky ještě stále neopustily.

Jak se nalíčit, když jste nemocná, nachlazená či se z nemoci léčíte?
V prvé řadě, připomínají vizážistky, musíte schovat nedostatky. A jaké jsou tipy a triky, které vám mohou zachránit nos?
1.       Nepoužívejte červenou tvářenku: zčervenalá jste dost, navíc příliš velké barevné rozlišené a příliš mnoho pudru a velké vrstvy nejsou zrovna košer, pokud si každou chvíli utíráte nos.
2.       Nepoužívejte tmavě rudou nebo výrazně rudou rtěnku: tmavé barvy nejsou něco, co byste při neustálém kýchání mohla udržet na rtech, takže by vám za pár minut zbyl jenom obrys červených rtů a vypadala byste jako klaun.


Co naopak dělat?

·         Používejte místo make-upu BB krémy
·         Určitě použijte korektor, hlavně jeho zelenou část, která neutralizuje červená místa na kůži
·         Stíny pouze v tělových barvách
·         Používejte voděodolnou řasenku i voděodolnou horní linku
·         Vyhněte se spodní oční lince, zvláště pokud máte rýmu nebo velmi nepříjemný kašel
·         Rtěnku použijte neslíbatelnou a raději světlých odstínů
·         Pokud používáte stíny na oči nebo tvářenky, zůstaňte u studených barev