Kouření prokazatelně zvyšuje riziko nejrůznějších onemocněních, ať už jsou to plicní onemocnění, srdeční onemocnění, oslabení imunity nebo dokonce i nemoci týkající se reprodukčního systému. Kromě toho mají další negativní dopady, jako zažloutlé prsty, žluté zuby a neustálý zápach vycházející z vašeho oblečení a vlasů.

Není tedy divu, že se ročně tisíce lidí pokusí přestat kouřit. Jak ale na to? Není to totiž tak jednoduché, jak se zdá a hodně lidí své předsevzetí nevydrží a vrátí se ke svým starým zlozvykům.

kouření

Co můžete vyzkoušet, abyste se zbavily nutkání kouřit?

Přejděte z cigaret na méně škodlivé varianty

Prvním krokem k tomu, abyste přestali kouřit může být přejít z obyčejných cigaret na méně škodlivé verze. Hodně lidí udává, že právě toto jim pomohlo přestat kouřit a z elektronických nebo nahřívacích cigaret si odvykali mnohem snadněji než z obyčejných cigaret. Nyní jsou už dokonce k dostání jednorázové elektronické cigarety, které nijak nedoplňujete. Dále pak klasické elektronické cigarety, do kterých doplňujete náplň, anebo pak nahřívací tabákové výrobky. Výhodný je například model Mok mini plus nebo Mok 2.0.

cigarety

Nikotinové žvýkačky

Pokud kouříte, určitě jste již o nich slyšeli. Najdete je v každé lékárně a mohou být účinným prostředkem, jak ovládnout vaši závislost. Žvýkačky uvolňují dávku nikotinu, takže se vyhnete abstinenčním příznakům. Zároveň se ale zbavujete návyků a rituálů, které máte spojené s kouřením, což je mnohdy hlavní důvod, proč se lidem nedaří přestat kouřit.

Mějte pevnou vůli

Můžete vyzkoušet jakékoliv nikotinové přípravky, náhražky cigaret a podobně. Ale pokud nemáte pevnou vůli a nechcete opravdu sami přestat kouřit, bude vám to k ničemu. Musíte zkrátka zatnout zuby a vydržet. Pokud jste silným kuřákem, bude to těžké, nebudeme lhát. Ale vyjmenujte si všechny pozitiva, která přijdou s tím, když přestanete kouřit a snad vás to správně namotivuje.