Je dokázáno i četnými výzkumy, že hlavně ze strany mužů se pozornost ubírá převážně směrem k pleti a k vlasům, a to nejen k jejich délce a barvě.
Zdravá pleť je znamením zdraví celého organismu. Jakákoliv nerovnováha uvnitř našeho organismu se projeví jistě navenek, a to převážně na pokožce obličeje a dekoltu. Někteří dermatologové dokonce tvrdí, že pleť sahá až do oblasti, kde konči podprsenka a je proto nutné se o tuto oblast starat stejně tak pečlivě, jako tomu je u obličeje. Zásadním pravidlem je snažit se udržovat rovnováhu celého těla. Každý má svůj vlastní osvědčený postup, jak připravit svou kůži na noční odpočinek. Je ale důležité dbát na to, abychom přizpůsobili tento postup změnám v ročních obdobích a stejně tak i změnám našeho těla. S průběhem ženských cyklů a s postupným věkem má naše pleť odlišné nároky.
masážní olejíček
Také chlad a teplo působící na naše tělo během roku zásadně ovlivňují stav a celkový vzhled. Pokud se vrátíme zpět k již zmíněné rovnováze, je důležité si uvědomit, že i přesto, že trpíme například na příliš mastnou pleť, musíme ji hydratovat a mazat. Po použitá toneru, odličovače nebo například micelární tělo je nutné vysušené pokožce dodat ztracenou vláhu, pokud tak neučiníme, ona sama začne produkovat oleje, aby zabránila ještě dalšímu vysušení.
opalovací krém na koleni
Další na řadě jsou naše vlasy, u nich platí stejné pravidlo, že i na rychle mastící se vlasy je nutné používat kondicionér a olejíčky. Mějte také na paměti, že pokud si myjete vlasy, nejprve aplikujte šampón a až poté je čas na kondicionér. Vaše vlasy také mají strukturu připomínající houbu, proto je nejprve alespoň mírně vysušit, stačí trochu vyždímat, nebo nejlépe jemně vysušit ručníkem a poté až kondicionér nanést. Pokud byste totiž produkt nanesli na mokré vlasy, byly by nasáknuté vodou a už by nemohli vstřebat žádnou další látku.