Bulharsko je překrásná země, kde vás překvapí mnoho přírodních krás i historických památek. Lidé tu velkou pozornost věnují zejména dětem, a tak cestujete-li do Bulharska i s vašimi ratolestmi, pak se vám tu určitě bude líbit tamní prostředí, kultura, jídelníček a další zajímavosti. Bulharské peníze si vyměníte ve směnném kurzu a pak už hurá na výlety!

Černé moře – kdo byl v Bulharsku a nespatřil břehy Černého moře, jako by snad ani nebyl v Bulharsku. V této zemi je i překrásné hornaté vnitrozemí, ovšem moře je moře. Tohle je navíc prosté žahavých medúz, nebezpečných žraloků a mořských pichlavých černých ježků, takže si tu můžete užít s dětmi koupel skutečně bezpečnou. Salinita (slanost) mořské vody je přibližně střední, ve srovnání s Jadranem je zhruba poloviční, ale i tak si tu užijete typickou mořskou atmosféru.

bulharská vlajka

Oslavy svátků – Bulhaři také slaví narozeniny a svátky (jmeniny) podobně, jako my. Dávají si dárky hmotné i zážitkové, a mají-li se lidé opravdu rádi, je to pro ně velmi významný den. Co ale možná nevíte, je skutečně velký důraz na křestní jména. Svátky se v Bulharsku slaví s ještě větším důrazem, než narozeniny.

krajina v bulharském vnitrozemí

Kosmetika – řada bulharských kosmetických firem slaví svůj úspěch díky přírodním složkám, z nichž velkou převahu tvoří okvětní lístky růží. Růže jsou jakýmsi bulharským symbolem a poskytují lidem mnoho krásných zážitků, především díky nespoutané vůni, která předčí mnoho rostlinných druhů. Bulharské šampony a krémy patří k nejvyhledávanějším a nejkvalitnějším na světě.

Jogurty – znalci jogurtových kultur vám potvrdí, že bakterie Lactobacillus bulgaricus se řadí ke světové špičce, a kdo z vás má možnost jogurt ochutnat přímo od výrobce – u zdroje, je ve značné výhodě. Jistě, že nebudete cestovat na Balkán jen kvůli tomu, abyste si domů dovezli deset kilo jogurtu (což se vám zřejmě ani nepodaří), ale tuto pochoutku si tu určitě nenechte ujít (pokud nejste přímo vegani).