Obezita u dětí v dnešní době žel již není ničím výjimečným. V této věkové kategorii se to pomalu ale jistě dá označit jako epidemie, což je rozhodně nutné brát vážně. Mírná nadváha obvykle nevadí, ale v případě, že se vaše ratolesti blíží už obezitě, je potřeba co nejrazantněji zakročit. To znamená hlavně zásadní změna jídelníčku, ve kterém by měl být snížený objem cukrů, tuků a dalších nepříliš zdraví prospěšných látek. To samo o sobě ale nestačí. Rovněž je vhodné začít s potomkem sportovat, a to, pokud možno alespoň třikrát denně. Je nezbytné, aby ho pohyb bavil, díky čemuž si k němu vybuduje pozitivní vztah.
Poskakování na trampolíně
To se ale lehce řekne, ale hůře udělá. Není totiž jednoduché dostat mladého člověka od počítače, televize nebo herní konzole. Je tedy nutné vytvořit lákadlo, na které by se mohl chytit. Mezi takováto poměrně účinná lákadla může patřit třeba i jednoduchá dětská trampolína.

Je to zábava

Je dost možné, že máte o trampolínách zkreslené představy. Mnoho lidí si je zařazuje do kolonky „hračky“, ale to je špatně. Nejedná se totiž o hračku, i když se s ní člověk hodně zabaví, ale o klasický cvičební nástroj, který nechybí v každé správně vybavené tělocvičně. Může se vám sice zdát, že skákáním na místě žádné kalorie ze sebe nedostanete, ale zkuste si to na pár minut a pak něco mluvte. Budete se potit jako byste zrovna složili vagón uhlí. A to jde jen o základní cviky. Existuje celá řada dalších cviků, http://kulturistika.ronnie.cz/c-20058-zasobnik-cviku-23-biceps-bicepsovy-zdvih-s-jednoruckami.html které se dají na trampolíně praktikovat a díky kterým mohou vaši potomci nejen ubrat na kilogramech, ale zároveň zpevnit dolní polovinu těla.
Holka na trampolíně

Ochrana především

Při koupi byste neměli příliš šetřit, jinak se vám to nemusí vyplatit. Levné modely totiž často nemají veškeré vybavení, hlavně jim tedy chybí rozličné bezpečnostní prvky typu obvodová záchranná síť nebo ochranné obaly na pružiny. Pokud chcete, aby používání vaší trampolíny bylo co nejbezpečnější, měli byste si koupit takový typ, který výše zmíněné prvky obsahuje.