Pokud si chcete užít dovolenou ve stínu památek, které kdysi obdivoval celý svět a mají co říci i člověku 21. století, je Itálie rozhodně dobrou volbou. Úplně ji vynechat při plánování letního harmonogramu by byla velká škoda, vždyť mnoho cest vede do Říma a zmínit musíme i Florencii, sicilská města a Sardinii, kde si užijete i nevšední gastronomii. Láká vás italská trikolora a chcete si vychutnat kombinaci renesance, pozdního středověku a antiky, která je věčně živá? Potom překonejte Alpy a vyrazte směrem na jih, za pohodou a slunečními paprsky!

Benátky

Užijte si dny tam, kde se nespěchá

První, co vás jistě potěší, je právě atmosféra Itálie. Zatímco naše společnost spíše běží a uhání jako o závod, tady opravdu není nic, co by pár minut nepočkalo. Inspirativní, že? Moderní historie země se začala psát ve druhé polovině devatenáctého století, nicméně je pravdou, že antický Řím, ale i Lombardské království a městské státy v čele s Janovem, Florencií a Milánem, jsou na mapě už podstatně déle. Opět platí, že co město, to velký pojem, ať už z pohledu historie nebo památek, které zub času poškodil naštěstí jen velmi málo. Udělejme si tedy malou procházku napříč regiony a dejme si k dobru pár tipů, kam vyrazit.

Venice

Romantika na loďkách, ale i bazilika svatého Marka, to jsou dva dosti pádné důvody, proč navštívit právě Benátky. Každoroční karneval, ale i pohled na západ slunce v regionu, kde si užijete i písečné pláže. Proč se neoddat pohodě a klidu, které proudí místním v žilách? Itálie a cestování, to jsou zkrátka synonyma. Uvidíte to v Neapoli nebo na severu v Turíně a kolem Lago di Garda. Poznejte také Pisu a Parmu, města s velmi bohatou historickou stopou. Přitom jsme ještě stále na začátku, protože Kalábrie nebo Palermo čekají až na samém jihu italské botky.