Milujete v zimním období popíjení teplých, příjemně pálivých zázvorových čajů? Určitě vám proto v létě chybí. Neváhejte je v tomto ročním období nahradit za mnohem vhodnější zázvorovou limonádu, která je do tohoto počasí naprosto ideální. Je skvěle osvěžující, příjemně štípe v krku a dodá vám pořádnou dávku vitamínů. Nebraňte se proto popíjení tohoto chutného nápoje, bez kterého léto není létem. Uvidíte, že si to naprosto zamilujete.

zázvorová limonáda

Překvapující účinky

Víte, jaké všechny příznivé účinky má konzumace zázvoru na lidský organismus? Je jich opravdu spousta, http://www.pravidla.cz/hledej/%3Fqr%3DSpousta některé jsou více známé, o jiných jste určitě doposud neslyšeli. Prvně je potřeba zmínit gingerol, což je přírodní látka, která zodpovídá za typickou štiplavou chuť. Kdybychom pozorovali chemickou strukturu, mohli bychom si povšimnout, že je velmi podobná kapsaicinu, který je zase naopak typický pro chilli papričky, které všichni moc dobře známe. Právě tato typická vlastnost způsobuje nejenom to, že zázvor pomáhá v boji proti bakteriálním onemocněním, ale i to, že nám tolik chutná a osvěžuje.

  • Potlačuje pálení žáhy a další zažívací potíže
  • Bojuje s migrénami
  • Pomáhá na rýmu, nachlazení a při chřipce
  • Působí protizánětlivě a pozitivně na celý imunitní systém
  • Účinný pomocník při redukci váhy
  • Povzbuzuje krevní oběh

zázvor

Jednoduchá příprava doma

Tuto limonádu si můžete bez problémů připravit i doma, nemusíte na nechodit pouze do restaurací, kaváren či na koupaliště. Mnohem levněji vás vyjde, když zainvestujete do kvalitního přírodního sirupu, ze kterého se to připravuje. Stačí to pouze zalít vodou, ať už perlivou či kohoutkovou, doplnit o bylinky, jako je například máta, citrón, kostky ledu, a je hotovo. Jedno balení vám navíc vydrží díky vysoké koncentrací opravdu dlouhou dobu. Cena je velmi příznivá, proto se vám to skutečně vyplatí.