Velikonoční trhy jsou každoročně pomyslným vítáním jara. První jarní den připadá z astronomického hlediska na 21. března, velikonoční nákupní horečka však začíná častokrát ještě před tímto termínem. Nedá se přímo říci, že by šlo o nákupní horečku, kde se lidé předhánějí v utrácení peněz, jde spíš o oslavu jarní rovnodennosti, konce dlouhého zimního období, probouzení přírody k životu a aktivního pohybu pod hřejivými paprsky jarního slunce. 
velikonoční zajíček
V hlavním městě se trhy pořádají pravidelně desítky let, můžete je navštívit buď na Staroměstském náměstí, kde se tradice udržuje nejdéle, pak také na Václavském náměstí , na náměstí Míru, a nedaleko obchodního domu Kotva na náměstí Republiky. Letos budou k vidění některé řemeslné výrobky i v areálu Pražského hradu.
ruční práce

Kováři, řezbáři, dětské výtvarné dílny

Staroměstské náměstí bude od poloviny března do začátku dubna nejnavštěvovanějším místem v Praze. Budete se mít na co těšit, kromě prodeje nejrůznějších tematických ozdob a dekorací na vás čeká přehlídka lidových tanců a hudby, folklórních souborů, a několik stánků s ukázkami lidových řemesel. Velké oblibě se těší zejména kovářská výheň, dílna s proutěnými výrobky, řezbářské stánky, tkalcovský stav a různé výtvarné techniky výroby ručně malovaných kraslic. Pochopitelně tu můžete zakoupit, nebo si sami uplést velikonoční pomlázku. Náměstí oživí také výtvarné dílničky pro děti, které si tu vždy o víkendu a v průběhu velikonočních svátků mohou vyrábět pod odborným dohledem papírová zvířátka a vymalovávat kraslice.
velikonoční vajíčka

Nepřeberné množství výrobků a pochutin

Václavské náměstí kdysi bývalo nákupní zónou a místem pro pořádání různých demonstrací a hromadných mítinků, v posledních letech se tu udržuje tradice prodejních stánků. Velikonoční trhy tu budou ve znamení teplých nápojů a jídel a různého zboží, mezi nimiž dominují mazance, velikonoční beránci, pomlázky, vajíčka a kraslice, ale i proutěné výrobky, dřevěné ručně vyráběné hračky, svíčky, přívěšky, vyšívané textilie a mnoho dalších překrásných věcí.
Na náměstí Republiky můžete mimo jiné ochutnat i opékané odrůdy jarních brambor a vyzkoušet několik druhů ovocného punče. Přehlídka řemeslné výroby z českých dílen nebude chybět ani zde, dokonce ani na náměstí Míru, které je vyhlášené především prodejem textilních výrobků – háčkovaných, batikovaných, vyšívaných a paličkovaných. Z občerstvení přijdou vhod kromě perníčků, bochánků a jidášů také grilované speciality.