Letní měsíce máme spojené s koupáním, s dovolenou, s exotickými zážitky, ale třeba také se zmrzlinou, skvělými letními outfity i víkendovými výlety. Léto jsou ale také úmorná vedra. Jak tomu zabránit?

Pokud znáte několik dobrých rad a tipů, jak se vyrovnat s tím, když vám do interiéru celý den svítí slunce a pak je v bytě nebo v domě nedýchatelný vzduch, už nikdy si nebudete tolik stěžovat. Přece jenom, ne vždycky je letní horko to, co zrovna potřebujete.
interiér jídelny a obýváku
1.       Důležité je pracovat se stínem
Pro začátek byste měli vědět, že nejvíce záleží na tom, jak interiér odstíníte. Nejhorší je uprostřed dne otevírat okna nebo zvedat rolety či žaluzie. Tím vpustíte do místnosti, potažmo do bytu, horký vzduch, který je mnohem hůře dýchatelný než to, co si vytvoříte doma, pokud okna zabedníte a nebudete otevírat. Nenechávejte otevřeno ani na mikro nebo na ventilaci.
rozhrnutí žaluzie
2.       Zatemnit
Pořiďte si žaluzie nebo rolety či závěsy. Čím méně světla, tím méně tepla. Proto byste měli dbát na to, aby byly rolety stažené, než ráno odejdete do práce, ideálně byste neměli vpouštět mnoho světla dovnitř ani když přijdete domů. Nechte okna zavřená, ale na večer už můžete závěsy shrnout a roletu vytáhnout, abyste si přece jenom užili trochu toho denního letního světla a tepla.

Pořiďte si vertikální žaluzie

Ty se nejčastěji používají v kancelářích nebo v místech, kde okna tvoří velkou plochu. Málokdy je najdeme v interiérech, což je škoda. Vertikální žaluzie jsou elegantní a pohodlně nahradí závěsy i záclony.

dům s okenicemi
Plisé

To je vlastně látková žaluzie, u níž si můžete sami nastavit, jak moc bude propouštět světlo, jak vysoko bude zdvižená, nebo jak se bude skládat. Také můžete nastavit elektrické nastavení této zatemňovací speciální rolety. Pomocí madel a elegantního řetízku si můžete sami zvolit, jakou část okna chcete zakrýt. Navíc vás tato clona chrání i před hlukem a zvídavýma očima okolí.