Sex máme my muži rádi. A proto se mu věnujeme, když to jde, a nezavrhujeme ho kvůli tomu, že má i své stinné stránky.

A co já osobně a jistě nejen já osobně považuji za největší nevýhodu, kterou sex má? Možná vás trochu překvapím, ale když se nad tím trochu zamyslíte, dáte mi určitě za pravdu. Nedostatkem sexu je skutečnost, že není rovnoměrně rozložený tak, abychom ho měli ve všech svých životních etapách stejně. A není ani nějak naprogramovatelný, abychom ho měli tehdy, kdy ho chceme mít, a když je tento nedosažitelný, aby se dala naděje na něj uložit na jindy.

kondom v ruce

Takže my muži oplýváme nejprve hodně velkým množstvím předpokladů k provozování sexu. Erekce máme každou chvíli, a to navzdory tomu, že je v pubertě jenom minimum šancí to k opravdovému sexu skutečně dotáhnout. Ale později už je více šancí provázených ubývajícími erekcemi, a nakonec už by to často šlo, jen kdyby to šlo, což ale nejde.

Kdyby tak jenom bylo možné dejme tomu vzít pubertální erekce a nadělat si z nich konzervy nebo kompoty, které by se pak na starší a stará kolena jednoduše otevřely a využily! Ale to nejde. A tak v pubertě pomalu šílíme, nemaje možnost se sexuálně vydovádět, a v pozdějším věku propadáme depresím, když máme daleko více šancí si to užít, než kolik nám toho naše tělo dovoluje. A v takové situaci zkrátka můžeme dělat jenom to, co se dělat dá.

pár v posteli

A naštěstí se aspoň něco dělat dá. Je možné pořídit si přípravek na podporu erekcí a tím vzdorovat výše popsané nepřízni našeho osudu. Dá se sehnat například generická Viagra, díky které lze zmužnět i tehdy, když už to u nás neměla příroda v úmyslu. A díky tomu se tedy může sex konat pomalu vždy, kdy na něj my muži jenom pomyslíme.

Takové přípravky na podporu erekcí jsou tedy vlastně naším štěstím v neštěstí. Můžeme obětovat nějaké ty peníze a přelstít s nimi osud, který nám nebývá často příznivě nakloněn. A jsem přesvědčen, že to za ten sex určitě stojí.