Zeleň a rostliny, které se nacházejí okolo nás, nám pomáhají odstranit strespo pracovním dni a přinášejí harmonické pocity. Rostliny okolo nás také uspokojují jisté lidské estetické potřeby. Navíc svojí přítomností v bytě přispívají k fyzické pohodě a zdraví. Pohled na zeleň rostlin uklidňuje a snižuje únavu očí.

 Rostliny přispívají k velkému procentu záporných vzdušných iontů, které se přirozeně nacházejí ve vzduchu. Ty jsou potřebné k udržení psychického i fyzického zdraví člověka. Většinu dne jsme obklopeni různými elektrickými spotřebiči a předměty, které jsou zdrojem kladných iontů.

Mohou to být například:
·         rozličná umělá vlákna
·         monitory
·         zářivky
·         laserové tiskárny
·         kopírky

Tyto kladné ionty ve velkém množství přispívají k výskytu civilizačních chorob, jako jsou například různé alergie a deprese. Rostliny, které se nacházejí v interiéru, dokáží všelijaké nežádoucí nečistoty zachytit a odfiltrovat. Dokáží odstranit problémy, které syndrom nemocných budov vyvolává.

Mezi tyto potíže patří:
·         pocit sucha v ústech a v krku
·         únava
·         snížená imunita
·         podrážděnost
·         bolesti hlavy

Chlupatý kaktus

Mezi nejoblíbenější rostliny v interiéru patří například kaktusy. Mnoho druhů kaktusů obsahuje ve svém masitém těle velké množství vody a také energie. Je ověřené, že přítomnost kaktusů v interiéru působí příznivě na koncentraci. Zároveň nejsou tyto milé rostliny náročné na zálivku. Pokud je potom přesuneme na jaře ze zimoviště na studené, tmavé chodbě na teplé slunné místo, může se pak stát, že nám nádherně vykvetou.

Jako další vděčné ozdoby našeho domova jsou všechny druhy sukulentů. Ty vyžadují ke své existenci mnoho světla, ale jejich listy se dokáží předzásobit vodou, takže neuvadají, pokud je z nějakého důvodu nezaléváme delší dobu.  Skromné rostlinky, ale zároveň vděčné a estetické jsou i tenura a tlustice.

Tlustice nám dokonce podle učení feng  shui svými penízkovitými lístky může přinést více financí. Krásná a milá rostlinka je také monstera, na kterou je příjemný pohled. Odvděčit se nám mohou také různé
·         druhy fikusů
·         šáchor
·         zelenec
·         lopatkovec

Do tmavých koutů interiéru skvěle zapadá břečťan, který je jako zázrakem oživí.