Svatba představuje krásnou událost, která však vyžaduje přípravu. Mnoho lidí ve spěchu zapomíná i na takovou podstatnou věc, jakou je prostírání na stůl. Prostírat můžeme různými způsoby. Je však ovlivněné určitými faktory, jakými je například styl, v jakém se bude vaše svatba nést nebo barva. Pokud i vy chcete na vaší svatbě sladit vše do posledního detailu, nechte se inspirovat, jak vyčarovat to správně prostírání!

prostřený stůl

Svatební trendy v stolování


V případě prostírání na stůl je třeba držet se několika bodů, pomocí kterých vyčarujete prostírání na stůl přesně takové, jaké jste si vysnili. Pokud již máte o něm jasnou představu nebo teprve uvažujete, jaké zvolíte, pomocí dodržování následujících rad vyčarujete na stolech to, na co vaši blízcí jen tak lehce nezapomenou.

  • styl: v ​​minulosti bylo běžné, že všechny svatby vypadaly prakticky stejně a existovaly jen drobné rozdíly, ve kterých se lišily. Dnes se už fantazii meze nekladou, a čím kreativnější budete, tím lépe pro vás. Na začátku si zvolte styl, ve kterém chcete, aby se vaše svatba ubírala. Některé svatby se konají klasicky na vesnicích, jiné zase na romantických zámků, velkým trendem se také začíná stávat i svatba v přírodním prostředí. Pokud už si vyberete jakýkoliv styl, měli byste mu přizpůsobit i okolní dekoraci.


  • barva: svatební dekoraci osvěžíte barvami. A to i přesto, pokud jste se rozhodli, že se vaše svatba nebude ubírat v žádném stylu, ale necháte téma volnější. Tradiční barvou, kterou najdete u každého svatebním stolu je bílá. Stačí však k ní přidat doplňky a dekoraci v jiném odstínu. Velkým trendem současnosti jsou metalické odstíny, například měděná nebo růžové zlato. Tyto barvy lze použít například v případě váz na květiny, svícnů, servítků, talířů či dokonce samotných ubrusů.

dekorace

Při prostírání na stůl se fantazii meze nekladou


Každý má jiný styl. Totéž platí i v případě výběru správné dekorace ke svatebnímu stolu. Kromě barvy také dokážete zaujmout i vzory, kterých se nemusí bát. Populární jsou pásky či tečky. Najdeme mezi námi i takových, kteří byli natolik odvážní, že tyto vzory navzájem zkombinovali. Zajímavé je i prostírání v tradičním folklorním stylu. Součástí každého prostírání jsou i ubrousky, které poslouží vašim hostům. Pokud i vy chcete na vaši svatbu jen to nejlepší prostírání, navštivte , kde najdete kromě inspiraci i nabídku kvalitních papírových výrobku.