Jóga je sama o sobě velmi zajímavý druh cvičení. Pokud se řekne toto slovo, rozhodně poslední, co by vás napadlo, je rychlý pohyb. Jóga je totiž hlavně o vnitřním klidu a srovnání mysli. Což je právě hned jedním z důvodů, proč se žene do popředí. Člověk se po cvičení cítí vyčerpaný, ale zároveň uvnitř sebe pociťuje uvolnění z každodenního stresu.

bruneta na růžové podložce

            Také se naučíte více vnímat svůj dech. Dalším důležitým bodem při cvičení jógy je výdrž a propojení těla s respirací. Čím lépe zvládnete dýchat – tzn. pravidelně, hluboce, tím spíše vydržíte nápor jednotlivého cviku. Jelikož přenesete svoji pozornost na něco jiného než je bolest a tíha, kterou vám určitá pozice přináší, dostanete se často nad své vlastní dosavadní hranice.

            Některé polohy mohou být opravdu téměř nezvladatelné, k čemuž vám pomáhá právě trénování předchozí činnosti. Vaše tělo se při námaze začne zpevňovat a přizpůsobovat. Představa, že si nedosáhnete na špičky u nohou je najednou daleko za obzorem a při určité pravidelnosti cvičení zvládnete i mnohem náročnější pozice, které by pro vás původně byly nedosažitelné. K tomu navíc dopomůže ono zpevnění těla, zmizí ochablé svalstvo a vaše sebevědomí vůči vlastní postavě stoupne.

            Ovšem jóga není jen o zpevňování, může být i o hubnutí. Při běžném cvičení jógy spalujete méně, než při kardiu. Ale ani to v dnešní době není pravidlem, díky různým návodům a videím, některá jsou i volně dostupná. V takovém případě zvládnete spálit mnohem více.
jóga na pobřeží

            Pokud se ale vydáte na cestu jógy za účelem hubnutí, je třeba, stejně jako při běžné józe, se naučit správně dýchat a všechny cviky nejprve zvládnout správně, aby nedošlo k nějakému zranění. A nezapomeňte že vše je otázkou času, pravidelnosti a vlivům okolí (tj. zdravý životní styl). Obzvlášť  u jógy je třeba počítat s tím, že se vydáváte na dlouhou stezku, která mnohdy bude nad vaše síly. Vše je o vaší mysli a o trénování.