Celoživotní vzdělávání se je skvělým nástrojem, jak se vyhnout mnoha škodlivým faktorům v životě. Díky učení si zlepšujete paměť, trénujete mozek, můžete předejít syndromu vyhoření, ale také slouží jako skvělý hnací motor pro naše sebevědomí. Získané vědomosti a znalosti vám mohou pomoci v nejedné životní situaci, třeba i při ztrátě zaměstnání. Proč právě nyní nastává ideální čas na vzdělávání se a jak na to?

Proč se právě nyní začít vzdělávat?

Blíží se zimní období, kdy tak nějak přirozeně získáváme více času pro sebe. Oproti energetickému létu, kdy se většina času točí okolo zábavných činností, sportu a dovolených, zima poskytuje čas pro regeneraci a zpomalení. V těchto měsících nastává skvělá příležitost pro vzdělávání se a práci na svých dovednostech nebo schopnostech. V letošním roce to navíc platí dvojnásobně.

Rok 2020 nás překvapil všechny bez výjimky a stal se opravdu netypickým. Koronavirová krize zapříčila spoustu špatného, avšak pojďme se na celou situaci podívat i z druhé strany a hledat pozitiva.

Pro mnoho lidí se koronavirová krize stala zdrojem času, který lze hodnotně využít například pro vzdělávání. Donutila nás zastavit se, zamyslet se nad našimi hodnotami, cíli apod. Velké množství lidí však přichází o práci nebo je důsledky krize teprve začnou dohánět, a proto je právě teď ideální čas pro přehodnocení i vaší pracovní roviny života. Možná se jedná o novou příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch.

Ztráta práce navíc nutně nemusí představovat pouze negativní událost v životě. Pro spoustu lidí se stala novou startovní čárou a určitým vysvobozením, protože v dřívějším zaměstnání nebyli šťastní, spíše naopak.

V čem se můžete vzdělávat a jak?

Oblastí, ve kterých se můžete vzdělávat existuje samozřejmě několik. Letošní rok přinesl navíc velký posun v online světě, kdy i různé kurzy a materiály byly převedeny do online verze a nyní je zcela běžné vzdělávání se za obrazovkou vašeho počítače. Díky tomu se stalo učení ještě dostupnějším a mnoho institucí svoji nabídku plánuje i do budoucna ponechat i v online verzi.

Vzdělávat se lze v oblasti:
● osobního rozvoje
● pracovní roviny
● jazykových dovedností
A mnoho dalšího. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, nabízí se vám celá řada vzdělávacích materiálů jako jsou nejrůznější knihy, články, kurzy apod. Vše lze vykonávat z pohodlí a bezpečí domova.

Zvláštní kategorií, kterou bychom rádi vyzdvihli, jsou rekvalifikační kurzy, které vám nejen rozšíří obzory, ale také mohou pomoci s problémem ztráty zaměstnání. Během této zvláštní doby, kdy se každý bojí o své pracovní místo, rozhodně stojí za to uvažovat realisticky o budoucnosti. Pokud vám hrozí zkrachování podnikání nebo na tom není nejlépe váš zaměstnavatel a vy se tak můžete reálně ocitnout na úřadu práce, možná by mohlo pomoci připravit se na takovou situaci dopředu, nemyslíte?

aspczech

Právě v této chvíli tedy můžete využít získaný čas k účasti na rekvalifikačním kurzu, který zvýší vaše šance na pracovním trhu a vy si tak budete jistější svojí budoucností. Rekvalifikační kurzy od vzdělávací společnosti Orange Academy nabízí volbu zajímavého oboru, který disponuje jistotou uplatnění i během ekonomické krize. V nabídce najdete:

rekvalifikační kurz účetnictví
● rekvalifikační kurz daňový specialista
● rekvalifikační kurz personalistiky
● rekvalifikační kurz online marketingu
● rekvalifikační kurz asistent/ka, sekretář/ka

Všechny tyto pracovní pozice mají téměř jisté uplatnění i v budoucnu, jelikož se jedná o zajímavé a prosperující obory. Uznejte sami, kvalitní účetní a daňové specialisty budou firmy a živnostníci potřebovat stále, bez nich se neobejde žádná společnost ani podnikatel. Personalistika se dokonce vyšplhala na druhé místo v žebříčku nejžádanějších pracovních pozic.

Stejně tak online marketéry potřebuje každá druhá firma nebo značka, která chce dobře prodávat své produkty a služby, tento obor zažívá už několik let velký boom a vzestupnou tendenci zatím nic neohrožuje. A už jste někdy viděli schopného vedoucího nebo ředitele bez šikovné asistentky?

Vyzkoušejte některý z rekvalifikačních kurzů, které nyní probíhají online a zajistěte si tak jistou budoucnost. Díky osvědčení o rekvalifikaci budete mít náskok před dalšími uchazeči (kterých bude pravděpodobně hodně), jelikož váš budoucí zaměstnavatel uvidí, že jste v době krize nezaháleli a využili časový prostor ke vzdělávání. Mnoho z nich takový zápal a ochotu ocení a upřednostní vás před dalšími uchazeči. Neváhejte a zajistěte si lepší vyhlídky do budoucnosti.