Za pracovním stolem provádíme všechny potřebné úkony spojené s naší prací. Přirozeně, nachází se na něm vše, co k výkonu práce potřebujeme. Často krát však i věci, které nejsou s naší prací přímo spojeny. Věděli jste však, že to, jak ho máte uspořádaný ví o vás napovědět víc, než byste očekávali? Ve většině firem nadřízení očekávají, že zaměstnanec bude mít svůj pracovní stůl ukázkovou uklizený. Nedaří se vám to? Existuje mnoho uspořádání pracovního stolu, které vás předurčí na úspěch nebo právě, naopak.

pracovní stůl

Uspořádání pracovního stolu ze psychologického hlediska


Váš pracovní stůl je vaše vizitka. Možná i od vás váš šéf či jiný přímý nadřízený očekává, že budete mít stůl ukázkově uklizený. Vy však máte svůj chaos na stole uspořádán tak, abyste vždy našli vše potřebné. Pracovní stůl dokáže vaši práci ovlivnit a to tak, že se buď díky uspořádanému stolu bude vaše pracovní efektivita zvyšovat, ale přesně naopak, snižovat. Co o vás napoví váš pracovní stůl?

Pracovní stůl „chaos“ – najdeme na něm všechno – od pracovních věcí až po svačinu zda to, co se možná v budoucnu sejde. Lidé, co si svůj stůl udržují v takovém stavu jsou většinou přátelští a otevření všem novým změnám. Jsou charakteristický i plnou hlavou nových myšlenek a nápadů, co vlastně představuje hlavní důvod, proč nemají čas si svůj pracovní stůl srovnat.

Pracovní stůl „minimalista“ – lidé s takovým uspořádáním se řídí heslem – čím méně, tím lépe. Na stole najdeme jen základní věci, které jsou nezbytné pro práci. Každá věc má své místo. Z psychologického hlediska se jedná o člověka, který mě rád vše pod kontrolou a nerad ztrácí čas zbytečnostmi.

domácí kancelář

Pracovní stůl „tip-top“ – tento pracovní stůl v místnosti rozhodně nepřehlédnete. Skrývá se za ním člověk, který musí mít vše sladěno do posledního puntíku. Jedná se tedy o člověka, který svou práci vykonává na 100%. Přesné uspořádání stolu vypovídá také o tom, že člověk, který za ním pracuje má rád dokonalost a chce si čas strávený v práci vždy zpestřit a mít vše kolem sebe příjemně sladěné.

Pracovní stůl, který oceníte


Zaměstnanec musí mít prostor k seberealizaci. Základem je kvalitní pracovní stůl. Pokud vás tato problematika zajímá, navštivte https://worklife.cz/, kde najdete nabídku na kvalitní pracovní stoly za přijatelné ceny. Dopřejte vašim zaměstnancům pocit výjimečnosti!