Potřebujete oživit svou zahradu a dodat jí originální vzhled? Jednou z možností jsou velké sochy z kovu. Spojení přírody a studeného kovového materiálu vytvoří na vaší zahradě dokonalý kontrast.

· Při volbě vhodného prvku je třeba brát ohled nejen na velikost zahrady, ale také na její styl.
– Pokud máte zahradu, na které převažují vyšší stromy, pak je dobrým tipem zvolit si takové sochy, které se nebudou tvářit, jako by chtěly zmíněné stromy přerůst.

kolo

Co si tedy na stromovou zahraduinstalovat?

Můžete ji pojmout jako území neznámých bytostí z jiných planet nebo robotů. Pokud jste milovníkem sci-fi filmů, pak bude volba zcela jistě snadná. Inspiraci můžete najít například ve filmech Číslo 5 žije, Hvězdné války nebo Terminátor.

Chcete, aby byly sochy dominantní?

Jiná volba bude zapotřebí u kovových soch, které mají být umístěné tam, kde budou mít funkci dominantního prvku. V tomto případě si můžete vytvořit ze své zahrady kupříkladu malou zoologickou zahradu, ve které nebudou chybět nejen zvířata různého druhu a velikostí, ale také se sem budou skvěle hodit exotické stromy a keře. Vytvořit se totiž dá téměř vše. Jednou z možností jsou také kovové modely automobilů a motorek.

manásek

· A z čeho se všechny prvky vyrábějí?
· Možná, že to zní trochu podivně, ale z odpadu.
– A to především z kovového šrotu, kterého je dostatek na šrotištích aut a ve sběrných dvorech.

Robot tak může mít v sobě zakomponovanou převodovku ze staré škodovky a slon ve vaší soukromé zoologické zahradě se bude pyšnit tělem ze starých vysloužilých kamen. Je až neuvěřitelné, co vše se dá z kovového odpadu vytvořit tak, aby veškeré sochy vypadaly naprosto realisticky a vše perfektně sedělo. Rozhodně to totiž není pouhé seskupení nebo nakupení starého šrotu.
Až sochy spatříte na vlastní oči, jistě budete s tímto názorem souhlasit.

5/5 - (1 vote)