Vzhled

Dřevěná paleta je oblíbená surovina pro výrobu nábytku, ovšem musí být nová, nepoškozená a zajímavá i co se týče letokruhů a struktury dřeva a samotného materiálu. Jakmile ovšem dřevěnou paletu zatěžujete v terénu a má již za sebou několik jízd, nakládek a vykládek zboží, bude již kontaminována prachem a dalšími nečistotami, začne se na ni chytat plíseň, dřevokazné houby nebo hniloba, dřevu bude praskat a poměrně brzy se opotřebí natolik, že bude nutné paletu vyhodit. Většinou končí na skládkách, anebo ve spalovnách.

paleta ze dřeva

Plastová paleta je co se týče vzhledu a délky životnosti na tom mnohem lépe. Možná dokonce nesrovnatelně lépe. Jedná se o tvrzený plast, který se tak snadno nepoláme a nepoškodí. Plastové palety https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/plastové-palety snadno udržíte čisté, stačí k tomu vhodný čisticí prostředek a tlaková voda. Tím se i zvýší renomé přepravní společnosti a zejména firmy, která na paletu nechá nakládat své zboží. Plastové palety je snadné zhotovit v různých barvách, a právě barvy hrají v našem životě důležitou roli i co se týče nálady a osobní pohody, je známo, že příliš mnoho černé a šedé kolem nás přispívá k tvorbě depresí a úzkostí, a to přece v životě nemáme zapotřebí.

přeprava zboží na paletách

Praktičnost

Tu nejpodstatnější výhodu plastových palet jsme si ponechali na konec. Paleta ze dřeva je schopna přenášet a ukládat náklad o hmotnosti až dva tisíce kilogramů, tedy pokud jde o paletu novou, nepoškozenou, a náklad je na ní uložen po celé ploše ve spojité podobě. A paleta z tvrzeného plastu unese dva a půl krát tolik, tedy celkem pět tun nákladu. Využívá se proto například pro přepravu IBC kontejnerů, v pěti boxech na sobě, z nichž každý zaujímá objem jednoho tisíce litrů. Je tedy jasné, že nasazení plastových palet je efektivnější a z logistického hlediska přínosnější, a to nepočítáme vyřazování a likvidaci dřevěného materiálu.