Pokud se příliš často snažíte o peeling pokožky tváře, může vám to dokonce ublížit. Používáte peeling na tvář, na nohy, na ruce a na jiné části těla? Jak často peeling používáte, a kolikrát do měsíce? Či do týdne?

–          Proč peeling škodí?
Hlavně proto, že se jedná přece jenom o chemickou látku. Každá chemická látka, která je určená k péči o pleť, má své nebezpečí. Většinou v tom, že se jedná o narušení „přirozeného řádu“ pleti, její imunity, jejího přirozeného oleje a mastnoty, která chrání kůži před vnějšími vlivy, ale také její strukturu a stavbu. Pokud nepoužíváte peeling dostatečně jemně, můžete si porušit zdravou kůži a nadělat tak více škody než užitku.


Izraelská univerzita se podílela na rozsáhlém výzkumu

Vědci na izraelské univerzitě v Haifě vytvořili experiment, který tuto teorii potvrdil. Během experimentu srovnávali:
1.       Zdravotní stav žen
2.       Imunitu žen
3.       Jak často ženy postupují omlazovací kůry
4.       Jak často používají peelingové prostředky

Tyto ženy, které se často pokoušejí svou pleť omladit pomocí chemických a jiných umělých přípravků, srovnali se ženami, které tyto prostředky používají velice málo nebo vůbec.

A JAKÝ BYL ZÁVĚR EXPERIMENTU?  
V prvé řadě jej vědci označili za znepokojující a vysoce nebezpečný. Ukázalo se, že protilátky v pokožce žen, které používají chemické látky na svůj obličej a převážně se zkrášlují pomocí peelingu, mají hrubě níženou obranyschopnost svého organismu, jsou méně odolné vůči bakteriím i virům.

–          Co je příčinou snížené schopnosti imunity?
Lékaři si myslí, že je to proto, že se odlupuje větší část horní vrstvy pokožky a peeling proniká příliš hluboko, i do tkáně, která je ještě zdravá, a tak narušuje strukturu zdravých buněk. Ve výsledku to znamená, že pokud používáte často peeling, vaše tělo je méně chráněno před nemocemi.