Pokud se chystáte do Barcelony, připravte se na to, že uvidíte krásnou podívanou v každém směru. Toto hojně vyhledávané evropské město nabízí mnoho míst a aktivit, které vám zpříjemní dovolenou. Najdete zde krásné památky, přírodní úkazy a samozřejmě i gastronomické nebe.

náměstí Barcelony

Památky

Co rozhodně nevynechat z oblasti historických budov i moderních staveb? Podívat se můžete především ke katedrále Sagrada Familia, která se nachází v centru města a jistě ji uvidíte už z dálky. Jedná se o stavbu, která vás uchvátí nejen svou výškou, ale i velmi rozmanitým zevnějškem. Doporučuji však koupit si lístek na vnitřní prohlídku online a s dostatečným předstihem.

Zajímavé jsou i Gaudího stavby a budova s názvem Torre Glóries, které místní neřeknou jinak než „Cucumber“ (překl. „Okurka“). Architektonickým úkazem, který si zaslouží vaši pozornost je i Vítězný oblouk nebo Památník Kryštofa Kolumba.
výhled na Barcelonu

Parky

Pokud vás lákají městské parky s velkým množstvím fontán, palmiček a okrasných záhonů, to vše vám splní Park de la Citadella v samém srdci města. Neméně atraktivní je Park Güell – zde si sice vyšlápnete na kopec, ale zato uvidíte na vrcholku celé město a cestou potkáte spoustu krásných architektonických zajímavostí a místních umělců. Důležitým bodem na hoře Tibidabo je zábavní park, kde se můžete svézt na ruském kole nebo kolotoči.

Jídlo

Jste-li požitkář, v Barceloně si určitě přijdete na své. Doporučuji ochutnat v některé z místních restaurací Paellu, tradiční pokrm, který se skládá z rýže, zeleniny a masa nebo mořských plodů. K večeři si zajděte na tapas – posaďte se do restaurace se zahrádkou, vyberte si na co máte chuť a sdílejte jídlo se svými přáteli. Nejčastější složkou tapas jsou patatas bravas neboli pikantní opečené brambory, mořské plody v těstíčku, tatarák z tuňáka nebo stripsy s různými dipy.