Nepříjemnosti spojené s financemi? Rodinnému rozpočtu může prospět například malá půjčka.

Jednoduchý scénář, který už někdy zažil snad úplně každý. Přijdou výdaje, se kterými nemohl nikdo dopředu počítat. A jsou hodně nepříjemné, nelze se před nimi skrývat a dělat, že tu s námi vlastně vůbec nejsou. Naopak, platí, že čím dříve je vyřešíme, tím lepší pocit budeme mít. Přijmout pomoc v podobě nebankovního úvěru tak rozhodně není špatným řešením situace. Naopak, je to elegantní cesta, jak být nad věcí ještě během dnešního odpoledne. Stresovat se a vymýšlet nová a nová řešení přece nemá smysl.

finance

K dispozici je až třicet tisíc korun

Vyplňování citlivých údajů rozhodně nehrozí, žádost, se kterou se pojí osobní půjčka, bude velmi krátká. Není důvod spěchat, protože formulář je připravený nonstop a stačí na něj tedy pouze kliknout. Je otázkou několika málo minut, protože osobní data, která se po vás vyžadují, znáte většinou zpaměti. Snad jenom číslo bankovního účtu nebo občanského průkazu budete muset opsat. A jak vysokou částku si můžete vypůjčit? Samozřejmě, rozhodně tu není k mání jen jedna jediná varianta. Klient si vybere podle svého, vždyť každý zájemce řeší úplně jinou životní situaci.

  • Tisícovka je minimální sumou, o které lze přemýšlet. Použijete ji na nějaký drobný výdaj?
  • Třicet tisíc korun je nejvyšší částkou. Osobní půjčka poslouží také na větší výdajové položky.
  • Lhůta splatnosti má kvarteto různých podob, ať už se rozhodnete pro 1, 2, 3 nebo i 4 týdny.

Potvrzení o příjmu je v moderní době nutností

A co dalšího ještě budete potřebovat, aby mohlo vše proběhnout rychle a bezproblémově? Jistě, je to doklad o trvalém příjmu, i když tento proces bude poněkud odlišný od toho, který by na vás čekal například v bance. Bude stačit ve formě výpisu z bankovního účtu za posledních několik měsíčních období. Musí být tedy jasné, že příjem je dlouhodobý. Nezáleží ale na tom, jestli půjde o platby z faktur nebo od zaměstnavatele, půjčit si tedy touto formou může živnostník, zaměstnanec, ale například také penzista. Podmínek je jen několik a jsou nastaveny tak, aby je splnila drtivá většina žadatelů. Samozřejmě je půjčka zapovězena dlouhodobě nezaměstnaným, kteří by takovou transakcí ohrozili dlouhodobě svou budoucnost. Dnešní legislativa však podobnému jednání zabraňuje.

schváleno

A podle čeho bychom si měli vybírat?

Volba poskytovatele je nejdůležitější, půjčka do 10000 vyžaduje pečlivé rozmýšlení. Pokud by zájemce jednal ukvapeně, dostává se o několik kroků blíže k dluhové pasti a opakování podobně neuváženého jednání pak může znamenat vleklé finanční problémy. Vybírejte si poskytovatele, který má dobrou pověst a víte, že je na trhu už delší dobu. Oslovit nováčka je vždycky risk, zvláště pokud nemáte k dispozici dostatek informací k tomu, abyste se mohli zodpovědně rozhodnout a věděli, že děláte správný krok. Čím více informací, tím také lépe. Pokud jde o firmu, kterou znají i vaši přátelé nebo známí a mají s ní pozitivní zkušenost, jistě je to velké plus. Osvědčená společnost je v nebankovním sektoru taková, která má za sebou tisíce klientů a velký počet pozitivních ohlasů.

Půjčujte si vždycky s rozvahou

Úvěr je dobrou pomocí v době, když potřebujete zaplatit nenadálé výdaje. Ale pozor, jde vlastně o dvousečnou zbraň, zvláště pokud by byl váš výběr příliš rychlý. Když jsou ve hře peníze, je naprosto nutná rozvaha. Rozmyslete si, jak vysokou částku vlastně potřebujete a nesnažte se původní verdikt změnit. Mějte na paměti, že tuto sumu budete muset splácet (včetně poplatků, respektive úroků) a je proto namístě odeslat žádost jen tehdy, když víte, že splátkový kalendář nebude činit zásadní potíže. Půjčka do 10000 by totiž měla být hlavně dobrým partnerem.