Historie řady rumů Diplomatico sahá už do 18. století a hraje velkou roli ve venezuelské kultuře. Právě odtud pochází a je jedním z předních nápojů. I Vy si můžete doma vychutnat některý rum z této řady, a to jak prémiové kousky, tak i například něco z limitované edice. Stačí se podívat na náš e-shop, kde se nachází jen ten nejlepší alkohol, speciálně rum známých i méně známých značek, ale zakoupit můžete také whisky, různé likéry nebo i speciální šampaňské.

sklenice rumu

Již zmíněné Diplomatico rumy jsou vyráběny z prémiové cukrové třtiny, díky kvalitní destilaci a speciální receptuře se pak tvoří nejlepší rumy světa. Mezi skvělé patří například Reserva Exclusiva 12 Aňos, která získala řadu mezinárodních ocenění. Zraje po dobu dvanácti let v sudech z bílého kanadského dubu. Má zajímavou jantarovou barvu a voní po pomerančové kůže, hnědém cukru a skořici. Očekávejte nasládlou chuť s ovocnými tóny a následně medový závěr. Dalším mimořádným je Diplomatico Mantuano, u kterého najdete tóny sušeného ovoce, dřeva a vanilky. Mísí se z až osm let staré těžké i lehké rumy, které zrály v sudech po bourbonu a sladové whisky. Můžete ho zkusit namíchat do koktejlu, ale určitě osloví i jako samotný drink.

láhve alkoholu

Unikátní rum vysoké kvality

Pokud byste stáli o něco opravdu unikátního, pak můžeme doporučit Diplomatico Ambassador, který zraje po dobu dvanácti let v sudech z amerického bílého dubu, ve kterém předtím zrál bourbon. Na další dva roky se pak přesune do sudu po španělském sherry Pedro Ximénez. Až po této dlouhé proceduře má rum správnou kvalitu a chuť. Ze sudu se stočí přímo do lahví, aby se nenarušila jeho kvalita. Očekávejte nádech ořechů, rozinek a také portského. Jedná se speciální edici, jelikož každá z lahví má své číslo, a víčka se máčí ve zlatě. Za takovou lahev si tedy trochu připlatíte, ovšem jedná se opravdu o naprostý unikát, kterého se prodá přibližně jen 1600 lahví ročně.
Vyzkoušejte některý z rumů v naší nabídce, protože pokud byste ho neměli pro sebe, je to určitě skvělý a originální dárek. Můžete využít doručení až domů, nebo se můžete v Mostě podívat i do naší kamenné prodejny.