Začít to může už v dětství. Dnešní moderní doba je taková, že děti se více baví s telefony, tablety a jinými moderními zařízeními než s hračkami. Mají možnost dostat se na sociální sítě, založit si účty neboli vlastní profil. Dále také sledovat videa na internetu. Videa mohou sledovat jakákoliv! Stačí, když jedním klikem potvrdí, že už jim bylo osmnáct. Tím se dostávají i k nevhodnému obsahu. Zde by však měl zasáhnout rodič a dohlédnout na to, co dítě na chytrém zařízení dělá a jaké stránky navštěvuje. Samozřejmě, že ne každý má čas stát nad jeho potomkem po celou dobu, protože musí doma pracovat nebo dělat i jiné věci. Může si však nastavit rodičovskou ochranu na počítači atd. Případně může využít obyčejné věci. Tou je zablokování nějakých konkrétních stránek.

soukromá data

Při stahování různých her Vám je nabídnuto odsouhlasení toho, že aplikace má přístup k mikrofonu, kameře a kontaktům. Případně i ke galerii a jiným věcem. V těchto souborech se nachází mnoho citlivých informací. Například u kontaktů máme čísla, které někdo nerad dává cizím lidem. V galerii máme fotografii přátel, rodiny a jiné fotografie. K těm se tato stahovaná aplikace také dostane.

DSC8052

Na internet nahrajeme fotografii, ale už zapomínáme na to, že jakákoliv nahraná fotografie například na Facebooku poté může být využívána pro jiné účely. Bohužel po tu dobu, po kterou máme profil na Facebooku nebo na jiné sociální síti zapomínáme na to, co všechno jsme v počátku odsouhlasili. Tím se mohou cizí oči dostat k citlivým informacím. Proto vzniklo GDPR. To je využíváno například i u společností, u kterých vyplňujete nějaké informace. Plno informací udáváte totiž také i při obyčejné rezervaci. Musíte nadiktovat telefonní číslo, jméno, příjmení a tak dále. Pokud však nechcete, aby Vaše údaje byli uložené někde ve skladu pár let, tak můžete zažádat o smazání těchto informací.