Muži se dost často chovají, jako by byli páni tvorstva. A přitom jsou to obyčejní mužští. Jejich chování je pro ně kolikrát tak typické, že my ženy nemáme tu moc, abychom je napravily. Někdy je prostě snazší se s tím smířit. Přitom ty nepříjemné zvyky trápí mnoho žen. Které mužské zlozvyky patří podle nás k těm nejhorším?

1)      Neumějí slušně jíst. U stolu je často slyšet nepříjemné mlaskání a srkání. Své jídlo zhltnou a talíř si po sobě neuklidí. To každou kuchařku prostě rozhodí.

2)      Nepamatují si podstatné věci. Zásadní věci si prostě nedokážou zapamatovat a tak potřebují, abychom jim je neustále připomínaly. Přitom za tím nestojí jejich lhostejnost, ale obyčejná přirozená povaha.

3)      Mají rýmičku. Fňukají, i když jim v podstatě nic není. A vůbec je nenapadne, že my s horečkami, migrénou nebo zlomenou rukou musíme obstarat děti a celou domácnost.

4)      Neuklízí po sobě. Sami nás peskují za spoustu zbytečností, ale sami si po sobě nic neuklidí. Špinavé oblečení na podlaze, hrneček od ranní kávy ještě večer na stolku, špinavá vana po jejich očistě, bláto po jejich botách v předsíni, to všechno jim přijde normální, ale nás to jednoduše přivádí k šílenství.

5)      Kritizují naše řízení. Přitom ženy za volantem jsou mnohdy lepší řidičky než muži. Naše řidičské umění kritizují, neustále komentují a deptají nás tak dokonale, až znervózníme a nějakou tu chybu nakonec uděláme.

6)      Důležité věci nám neoznamují. Zdrží se v práci nebo s kamarádem na pivu? Ani se neobtěžují nám zavolat. Vždyť to bylo jen pár hodin zdržení! Ani ve snu je nenapadne, že o ně máme po celou dobu strach. A že má na víkend přijet tchýně? Takovou drobnost nám přeci nemusí říkat dopředu…

7)      Kouká po jiných. Otáčí se za pěknou ženskou, zírá na ni, a ani mu nevadí, že jdeme po jeho boku. Ani ho nenapadne dělat to aspoň trochu nenápadně, aby neurazili naše sebevědomí.