Kvalitní lineární technika je nezbytnou součástí nejrůznějších oblastech jako je strojírenství, automobilový průmysl, balicí stroje, automobilový průmysl, dřevoobráběcí stroje a další.
Pokud i vy na vašich zařízeních využíváte lineární techniku, pak vám přijde vhod náš sortiment od japonského výrobce IKO. Nabízené komponenty vás potěší svojí kompaktností a unikátním provedením.

Produkty japonské značky IKO se vyznačují extra kvalitou, vysokou odolností a dlouhou životností, a to především díky speciální samomazné technologii C-Lube. Ta udržuje lineární pohybové součásti promazané, takže vám odpadá nutnost jejich pracné a nákladné údržby pomocí mazací pistole.

4111-kulickove-linearni-vedeni-miniaturni

Nabízený sortiment lineární techniky
Kuličkové lineární vedení
Lineární vedení kuličkové je vybaveno širokou vodící kolejnicí se silně tuhým vozíkem. Dochází tak k nekonečným lineárním pohybům. Pohyb je provádění pomocí kuliček jako valivých elementů. Konstrukce má i za předpokladu proměnlivých zatížení stále shodnou přesnost a tuhost vedení. Některé typy jsou vhodné i pro omezené zástavbové prostory.

Válečkové lineární vedení
Válečkové lineární vedení zajišťuje nejen vysokou tuhost, ale i možnost vysokého zatížení. Jeho výhodami je vysoká odolnost proti prachu, dlouhá životnost a vysoká míra přesnosti. Použitá konstrukce zajišťuje stabilitu i při různých zatíženích. Krycí pásek pak chrání před nečistotami a opotřebením.

vedeni_profilovou_tyci

Kuličková pouzdra
Lineární kuličková pouzdra a vodící tyče jsou dostupné v různých rozměrových řadách a nabízí přesné vedení lineárního pohybu. Využít můžete kompaktní uzavřená pouzdra s maximálně tichým chodem a nízkým třením, podélně rozříznuté pouzdro s možností nastavení předepnutí nebo kuličkové pouzdro se čtvercovou přírubou.
Spolehněte se na osvědčeného dodavatele kvalitní lineární techniky od japonské značky IKO.