Pro kvalitní spánek je samozřejmě zapotřebí aby se spojilo více faktorů než jenom dobrý výběr matrace. Ovšem mějte na paměti, že do jisté míry je i ona příčinou, zda se ráno vzbudíte odpočatí a plní energie nebo budete počítat minuty, kdy se budete moci znovu uložit ke spánku. Řada lidí ovšem výběr matrace podceňuje a zároveň se tak připravuje o kvalitní spánek, který je pro naše tělo tolik potřebný. Jelikož se nejedná o jednoduchou věc, s výběrem matrace vám pomůžeme.

Žena v posteli

Ani ta nejvíce luxusní matrace nemusí splnit požadavky jeho uživatele, pokud je vybrána nesprávně. Přitom spánkem strávíme přibližně jednu třetinu dne a to rozhodně není málo. Jak se tedy cítit při spánku co možná nejvíce komfortně? Vsaďte na českého výrobce matrací a užijte si spánek jako na obláčku.

Co hraje roli při výběru matrace?

· Věk uživatele
V jiných situacích byste mohli podotknout, že věk je jenom číslo. To ovšem při výběru matrace neplatí! Děti do 15 let ocení spíše tvrdší matraci, jejich páteř se totiž ještě stále vyvíjí a potřebuje náležitou oporu i během spánku. Starší generace zase ocení tvrdší matraci, ze které se bude dobře vstávat. Pokud bude ale až příliš tvrdá, může se stát, že z ní budou bolet klouby a kyčle. Ideální je proto zlatá střední cesta. Lidé v produktivním věku se mohou rozhodnout podle svých preferencí. Rozhodující je v tomto případě tělesná hmotnost nebo preferovaná poloha při spánku.

Manželská postel

· Hmotnost
Při výběru matrace je vhodné zvážit i tělesnou hmotnost. Matrace se pod každým spáčem bude chovat rozdílně a do značné míry za to může právě jeho hmotnost. Například muži ocení tvrdší matrace a ženy naopak dají spíše přednost měkčí variantě. Pokud zařizujete manželskou postel, můžete vyzkoušet variantu matrace 1+1, díky které se vyspíte pohodlně oba dva. Tak už na nic nečekejte a dopřejte si kvalitní spánek, který si zasloužíte.