Pravá chuť a vůně kávy vynikne pouze v případě, že je pražena s ohledem na charakter každého jednotlivého druhu. Díky tomu se plně rozvine originální nuance a vy získáte jedinečný chuťový zážitek. Důležitá je také pestrost nabídky. Někdo preferuje chuť tropického ovoce a pro někoho je tím pravým káva, která připomíná chuť a vůni punčových řezů.

  • Každá káva se tedy hodí pro jinou příležitost.
  • Jiný druh je vhodný pro odpolední posezení u dobrého zákusku a odlišný budete volit pro večerní pohodu při poslechu oblíbené hudby.

hrnek na kávě

Vysoká kvalita kávy je také dána tím, že vždy pochází z aktuálních sklizní a je skladována s využitím moderních technologií.

Káva s příběhem

Každá nabízená káva má svůj vlastní příběh. Jednou z nich je například káva Heirloom Dega, která pochází z privátní farmy v regionu Gedeo v jižní Etiopii a skrývá v sobě chuť tropického ovoce s lehkou květinovou vůni. Káva Heirloom Dega se praží horkým vzduchem a díky tomu si zachová vysokou šťavnatost a sladkost.

  • Milovníci tropického ovoce, manga, broskví, ořechů, karamelu a čokolády ocení kávu z farmy Fortaleza dos Borges.

Výběrová káva také vyžaduje svůj osobitý způsob přípravy. I tímto prvkem se společnost Fiftybeans odlišuje od jiných prodejců. Ke každé kávě můžete získat i recept na její přípravu. Díky tomu si budete moci vychutnat její plnou chuť a provonět si byt originální vůní pravé kávy.

zrníčka kávy

  • Jestliže hledáte kávu na filtr pro možnost několika různých využití, pak bude tím pravým káva BLØND.
  • Je složená ze směsi výběrových arabik a hodí se pro přípravu BATCH BREW, FRENCH PRESS, AEROPRESS anebo pro přípravu kávy V60, která si získává stále větší oblibu.

Aktuální káva BLØND. je složena rovnoměrně ze dvou druhů káv. Kolumbie El Meridiano z regionu Tolima a z kávy El Salvador Hector Hernandéz z regionu Quezaltepeque.