Tentokrát si nebudete vybírat místo pro svůj odpočinek, ale podíváme se za historií jednoho velmi zajímavého a vzácného minerálu. Jmenuje se Larimar a jeho domovinou je skutečně Karibik. Často se o něm hovoří jako o karibském safíru. Hlavní naleziště je v Dominikánské republice a rozhodně se jeho těžba dělá ručně, což znamená, že i v poměrně malém měřítku. A nutno podotknout, že jeho jedinečná modrá a bílá barva skutečně připomíná mořskou hladinu, přirozeně bez vln. Jeho doslova uklidňující modrá barva je způsobena přítomností mnoha stopových prvků a především se zde objevuje měď.

lamimar

Nádherná a tajemná působnost

Má skutečně velmi mnoho pozitivních vlastností a není divu, že právě kvůli jeho zbarvení je nejčastěji používán ve šperkařství nebo se vsazuje i do jiných dekorací. Když se necháte chvíli unášet jeho krásou, tak můžete spatřit vzory, které se nalézají v horninové struktuře a připomínají nebe a moře. Tento přírodní skvost se díky své tajemné kráse hodně používá v oblasti k výrobě originálních šperků a není se čemu divit. Velmi krásně vynikne vsazený do prstenů, náušnic, náhrdelníků a ani náramky Larimar nemusí zůstat stranou. Kdo si je pořídí, tak rozhodně bude nadšený.

náramek

Ještě benefity navíc

Nejen jeho krása jej dělá zajímavým, ale také jeho působnost. Kdo věří na zázračnou moc drahých kamenů a přírodních minerálů, poté si larimar pořídí i z toho důvodu, že je to symbol klidu, míru a laskavosti. Mnoho lidí tak věří tomu, že má pozitivní účinky na duševní a emociální zdraví. Hodně se traduje, že pomáhá v utříbení a harmonizaci myšlenek, řeší neklid a strach. Celkově odbourává i stres, což se v dnešní velmi uspěchané době hodí. Jak se zdá, tak tento skvost je vzácným a ceněným minerálem a má vysokou hodnotu jak z estetického, tak duchovního hlediska. O jeho půvabu ve špercích nemá cenu ani diskutovat, tam je svým králem, který vždy upoutá pozornost ostatních.