Obchodováním na kapitálových trzích je možné vydělat nemalé peníze. Není to ale snadné a například při obchodování s rozdílovými smlouvami komodit, akcií či měn končí ve ztrátě přibližně 80 % obchodníků. Vytvořit ziskovou obchodní strategii či obchodního robota totiž vyžaduje řadu zkušeností, které bohužel většině obchodníků chybí. Mnoho lidí si proto klade otázku, zda existuje program na vydělávání peněz a kde takový program najít? Ziskový program by totiž vydělal peníze každému bez ohledu na zkušenosti a znalosti.

růst peněz

Automatické obchodní systémy – AOS

Při určování budoucího vývoje trhu se využívá fundamentální a technická analýza. Fundamentální analýza vychází z toho, že zprávy o nějaké společnosti či celém segmentu mají negativní či pozitivní dopad na trh. Například aféra Dieselgate způsobila propad akcií německé automobilky Volkswagen. Nepřízeň počasí v oblastech, které se významně podílí na světové produkci kávy, zase vyvolá obavy z nedostatku úrody a cena kávy na burze poroste. Tento typ analýzy je velmi důležitý, avšak pro umělou inteligenci těžko pochopitelný.
Tip: Přemýšlíte o investování na akciových trzích? Pak by vám neměl uniknout tento podrobný návod – Jak koupit akcie.
Co ovšem obchodní roboti s přehledem zvládají, to je technická analýza. Ta vychází z předpokladu, že situace na trhu se opakují a lidé na ně reagují podobně. Pokud například zjistíte, že vývoj ceny před pěti lety měl stejný průběh (stejný tvar grafu) jako současný vývoj ceny, pak můžete odhadnout, co přijde. Obchodní roboti na základě svého algoritmu kontrolují trh a pokud se objeví situace splňující potřebné parametry, sami otevírají nebo uzavírají obchodní pozici. Programy, které dokáží autonomně obchodovat se označují jako AOS a jsou velmi populární. Málokterý systém je ovšem ziskový.

grafy kurzů

Pozor na podvody

Vytvořit úspěšný AOS je umění a nikdo proto takové systémy veřejně nesdílí. Všechny bezplatné obchodní systémy slibující vysoké výnosy jsou obvykle podvody, které vám peníze nevydělají. Ani placení obchodní roboti ale nejsou zárukou, že se jedná o seriózní službu. V této oblasti je totiž velké množství podvodníků a ostražitost je tedy na místě. Pokud vám tedy bude prodejce nabízet obchodního robota s garantovanými zisky v řádech desítek procent měsíčně, řiďte se zdravým rozumem a takovému obchodníkovi se obloukem vyhněte.
Upozornění: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.