dřevěná chatka

U žádný chaty nebo zahradním domku by rozhodně neměl chybět přístřešek na dřevo, který je hlavním místem zásoby dřeva na topení. Dřevník je důležitou součástí pro lidi, kteří si dělají zásoby dřeva, protože stále využívají tento způsob vytápění. Díky tomu, že budete vytápět dřevem také výrazně ušetříte. Navíc dřevo je materiálem, který je snadno dostupný.

Nářadí

Určitě budete potřebovat běžné pracovní pomůcky, jako je kladivo, pila, vrtačka nebo šrouby. Myslete také na svou ochranu při práci a celkové stavbě. Během práce by vám neměly chybět ochranné brýle na oči, hlavně když používáte vrtačku nebo pilu. Stejně důležité jsou i pracovní rukavice, které by vám neměly po celou dobu chybět. U některých činnostech bude jistě užitečná i ochranná maska. Dřevník zvládnete postavit svépomocí, pokud však neovládáte práci s nějakým nářadím, tak si určitě zavolejte na pomoc nějakého šikovného kutila.

Materiál

Přístřešek na dřevo může mít na stavbu využítrůzný materiál. Použijte však takový, který se výrazně nezmění nebo neovlivní kvalitu celé stavby. Ideální je použít dřevo, protože se nebude měnit po jedné sezóně a dokáže si zachovat svou kvalitu i po tuhé zimě. Po stavbě povrchy materiálů také ošetřete kvalitními přípravky, abyste pomohli při udržování jejich životnosti.

Důležité části přístřešku

Každý přístřešek na dřevo se skládá z důležitých základních částí. Důležitou částí, kterou byste také měli začít je rám podstavy a celkově pevné základy. Podstava se od samotného rámu na střechu dřevníku liší rozložením dřevěných desek. Na podstavu jich budete potřebovat více, aby byly dostatečně hustě rozloženy. Dále se přesuňte na výběr podlahy, která by měla být dostatečně tvrdá a odolná. Dřevník bude také potřebovat sloupy, ty budou sloužit jako nohy přístřešku. Nesmí chybět ani krycí profily a v neposlední řadě střecha. Postavte základ konstrukce pro střechu. Na rám střechy je třeba připevnit desky, díky čemuž se vytvoří ideální krytí pro skladování dřeva.

Pokud nejste zdatný mistr, najděte si nějaké video na internetu nebo požádejte o radu odborníků.