U hypotéky to ale nekončí. Ze zákona musíme mít sjednané zdravotní a sociální pojištění, a zejména to zdravotní je velice důležité. Díky němu máme zdravotní péči bezplatnou, což znamená, že když máme zdravotní problém, pojišťovna uhradí lékařskou péči. Pokud bychom tento systém neměli, mnoho lidí by na zdravotní péči nemělo peníze, protože nejen lékařské zákroky ale i léky a pobyty v nemocnici jsou velmi nákladné. A podobně to funguje v zahraničí.

rentgenový snímek

Nejednou se našimi médii prohnala zpráva o tom, že nějaký turista ze zahraničí u nás utrpěl úraz a neměli sjednané pojištění. Léčebné výlohy byly vyčísleny i na stovky tisíc korun, a dotyčný částku musel uhradit. Pro někoho to může být obrovský problém, protože najednou musí splácet velké částky a může se tak ocitnout v exekuci. Právě pro tyto případy je potřeba mít sjednané cestovní pojištění před každou cestou za hranice, i kdyby to byl jen nákup u hranic. I během krátké chvilky strávené za hranicemi může dojít například k autonehodě a vaše ošetření se vám pořádně prodraží.

Cestovní kanceláře sjednávají pojištění automaticky, ale vždy je lepší si pojistku prověřit a podívat se co všechno vám pokryje a jaké jsou výše pojistných plnění za jednotlivé úrazy či nemoci. Pokud byste měli pojistku nastavenou špatně, stejně vám nepokryje všechno co potřebujete a i tak budete doplácet řadu výloh.

rozbité auto

Nikdy nepodceňujte potřebu pojištění, protože vám doslova může zachránit život. Jen málokdo dokáže splatit tak vysoké částky, a proto je vždy lepší pojistku mít. Možná vám pomůže v tom užít si lépe dovolenou, protože vám odpadne stres ze strachu z toho, co všechno by se mohlo stát. Vyjeďte za hranice a užijte si své volné dny naplno bez starostí. A hlavně nikdy nejezděte na dovolenou nepojištěni, nechcete se přece zařadit mezi ty, kteří to podcenili.