Praha je hlavním městem České republiky. Má dlouhou historii, odvíjeli se zde dějiny a je jedním z hlavních z kulturních a turistických středisek naší země, respektive střední Evropy. V tomto městě si užije každý, ať už ho lákají hrady, historické památky, divadla, muzea, či dá přednost třeba zoo.

praha

Co nelze vynechat

Pražský hrad je snad nejznámějším a nejvýznamnějším odvěkým symbolem českého státu a je také jednou z nejdůležitějších českých kulturních pamětihodností. Řadí se i mezi světové památky UNESCO. Při jeho návštěvě si odnesete opravdu silný zážitek z architektury a umění.
V rámci Pražského hradu dostanete také možnost prohlédnout si Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Stejně jako Pražský hrad i tato katedrála je jednou z nejznámějších kulturních atrakcí v naší republice, jejíž vzhled ohromuje celý svět.

Vystoupejte na Vyšehrad

Jste-li milovníkem dějin, pak vás dozajista zaujme prohlídka Vyšehradu. Vyšehrad je, podobně jako Pražský hrad, úzce spjat s vývojem celého českého státu a jeho historie. Tato mohutná skála rýsující se nad Vltavou je spojena s mnoha legendami a za doby své existence sloužila k mnoha účelům.

Pokochejte se přírodou v pražské zoo

Dáváte-li přednost malému kousku přírody a milujete zvířata, pak vám Praha nabízí možnost navštívit vyhlášenou zoologickou zahradu. Tato zoo nabízí 12 mimořádných pavilónů a desítky dalších expozic. Svou návštěvou tuto zoologickou zahradu také podpoříte v její snaze o ochranu druhů. V současné době zde můžete spatřit i nejohroženější sladkovodní želvu světa.

Oázu klidu nabízí Havlíčkovy sady

I v tomto městě překypujícím energií najdete i mnoho klidných míst. Mezi ně patří například Havlíčkovy sady na Vinohradech. Tento park je inspirován italskou renesancí, s fontánou, vodní kaskádou, jezírkem, a dokonce i umělou jeskyní. Nabízí unikátní výhled na Prahu a posezení ve vinárně Grébovka uprostřed vinic.

Ponořte se do vodních radovánek

Kromě kulturních památek nabízí Praha také spoustu zábavy, a to například v podobě aquaparku v Čestlicích. Zde si užije celá rodina, od těch nejmladších až po ty nejstarší. Nabízí mnoho různých možností, jak trávit čas, od wellness až po vodní svět, a to i s možností ubytování.

praha čr

Jak to všechno zvládnout

Praha toho nabízí více, než by se dalo v jednom jediném dni zvládnout. Není proto vůbec od věci se někde na pár dní ubytovat. Jedná se o zážitek, na kterém se nevyplatí šetřit, stejně tak by vás však neměl dostat do žádných finančních nesnází. S tím vám může pomoci spotřebitelský úvěr. Vzhledem k menší půjčené částce nebudete muset ničím ručit, pouze se ujistěte, že budete schopni splácet měsíční splátky, a můžete bez starostí projít celou Prahu.